Denník N

Ženský problém

Inkontinencia je len ženský problém? Nie je to celkom tak, aj keď sa tento tzv. problém týka viac žien ako mužov.

Inkontinencia je v podstate nechcený únik moču. Pozerám jednu šou a jedna z účastníčok tejto šou sa priznala, že trpí inkontinenciou. A ja som si povedala wau. Bolo to veľmi odvážne. A povedala som si, že aspoň nie som sama. Inkontinenciou trpím 14 rokov. Niečo po dvadsiatke som to riešila aj s odborníkom. Po tomto rozhovore som sa cítila ako jedna jediná na svete, kto tým trpí. Bolo mi povedané, že to mám z liekov a že jedine, čo sa dá v mojom konkrétnom prípade robiť je cvičiť. Dal mi brožúrku s cvikmi a bola som vybavená. Úprimné bola som dosť sklamaná. Myslela som, že sa to dá inak riešiť. Cvikom som celkom neverila. Neviem. Vekom sa to však nejak ustálilo. Aj cvičím.

Tento problém, sa netýka len žien, týka sa aj mužov. Je to v menšom množstve ako žien, ale týka sa to aj ich. V každom prípade tieto problémy treba riešiť s odborníkmi.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.