Denník N

Život bez kávy

Ani nepamätám, kedy som ju naposledy pila. No, niekto si bez nej nemôže ani život predstaviť. Niekto ju pije denne aj dve, tri šálky. Na výber máme z rôznych alternatív stačí si vybrať.

Spomenula som si naposledy som ju pila asi týždeň dozadu. Kávu nepijem veľmi často skôr občas a výnimočné. Na mňa osobne káva pôsobí ako života-budič. Ak si ju dám tak skôr poobede, keď zaspávam a zíva sa mi . Ale niekedy sa mi sa stávalo, že som zaspala aj tak. Teraz keď ju pijem len občas, sa mi to tak často nestáva. Ani ju nepotrebujem piť denne. Dnes máme na trhu mnoho alternatív kávy. A aj strojov na kávu. Napríklad ak chcete kapučíno stlačíte gombík a to je všetko. Aj deti si všímajú tzv. kávovú kultúru a ako náhradu majú spenené mlieko.Speniť mlieko sa dá aj , keď ho dám variť v  hrnčeku.  Ale stlačiť gombík na stoji je predsa len jednoduchšie. Dokonca sú aj také stroje, ktoré   vyrobia horúcu čokoládu.

Ja vypijem hocijakú kávu. Či zrnkovú alebo inú. Niekto si nájde jeden druh kávy a neexperimentuje. Iný zasa skúša rôzne druhy káv. Máme na výber nielen z druhov káv ale dokonca aj z veľkosti kávy, od mini šálok až po veľké hrnčeky, cca 2 dc. Keď som bola v Taliansku a urobila som si tzv. zalievanú kávu do pollitrovej šálky. Bol to pre všetkých šok. Tam, kde som bola na severe od Benátok, obľubovali silnú kávu v malých šálkach. Ale tieto časy, keď som toľko vypila kávy a potrebovala ju sa zmenili. V tehotenstve som kávu nepila, len málo a príležitostne a ostalo mi to dodnes.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.