Denník N

Nielen zmena času

Nie je to tak dávno, čo sme si na hodinkách posúvali čas. Ja cítim ako keby s posunom času sa zmenil aj môj biologický čas. Ako keby som sa prebudila zo zimného spánku. Cítite to tiež tak ako ja?

Príchodom jari, ako keby všetko rozkvitlo. Samozrejme všetko sa prebúdza k života a posunom času ešte viac ako by som ožila. Viac ma baví ísť von. Aj keď počasie je naozaj také: Aprílové. Niekedy prší, a inokedy veľmi fúka vietor. Ale veľmi ma baví, že svitá oveľa skôr ako predtým a stmieva sa neskôr. Toto ma prebúdza k životu. Po dlhých pochmúrnych a tmavých večeroch strávených doma pod dekou. Stále viac ma to ťahá von. A verím, že nie som sama. Všetko rozkvitá, samozrejme ako každú jar. Aj moje ,tzv. biologické hodiny sa prestavovali. Chvíľku to po zmene času trvalo. Ale ráno vstávam o niečo sviežejšia do ďalšieho dňa. Večer chodím spať trošku neskôr ako som zvykla v zimnom období. Neviem, či tá zmena času na mňa pôsobí, alebo pôsobia na mňa iné faktory. Ako napríklad, že sa všetko prebúdza k životu. V našich záhonoch začína rásť jarná cibuľka, reďkovka alebo rôzne bylinky. Tráva  v záhrade začína byť oveľa viac zelenšia. Nemám najobľúbenejšie obdobie. Každé ročné obdobie má svoje čaro a taktiež svoje pre a proti. V zime sa dá lyžovať a stavať snehuliakov. Na jar všetko rozkvitá . V lete sme vonku asi najdlhšie, plávame, veslujeme, staviame hrady z piesku na pláži. Ak ovšem máme z čoho investovať do dovolenky.  V jeseni farbíme listy a zbierame gaštany . Užívam si toto obdobie, ale teším sa aj na leto. Čo prinesie leto a ďalšie obdobie neviem. Nechám sa prekvapiť.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.