Denník N

Zmena nápojov – zmena života

Nebolo to tak dávno , čo som pila sýtené nápoje, ktoré sú plné cukru. A keď nebola nejaká voda, pila som vodu so sirupom. Ale čím viac som pila sýtených nápojov tým viac som bola smädná.

Neviem či sa mi to len zdalo, ale čím viac som pila sýtených nápojov tým viac som bola smädná. Zobudila som sa aj v noci na to, že som smädná a tak som sa napila. Keď som bola tehotná, sýtené nápoje mi jednoducho prestali chutiť. Pri tehotenstve sa nemá meniť životný štýl, ale ja som ho zmenila a to dosť. Prečo? Lebo mi jednoducho nechutili sýtené nápoje, z ťažkých jedál mi bolo ešte horšie ako mi už aj tak bolo. Najviac som jedla ryby s chlebom, alebo šaláty. A čo je najdôležitejšie pila som vodu. Čistú vodu. Keď som niekde bola objednala som si minerálku, alebo vodu. Keď sa dcéra narodila ako si sa to otočilo, a ja som jedla a jedla. Pila som sýtené nápoje. Aj k nim som sa vrátila. Ako dcéra rastie uvedomujem si, že jej musím ísť k príkladom a vrátila som sa k vode a zdravšej strave. Dnes sme boli na nákup. Som nadšená. Naša chladnička obsahuje zeleninu, ovocie, mäso a samé zdravé veci. Veď ako sa hovorí: Jedlo je jed alebo liek. Je len na nás, čo si vyberieme. Teraz pijem čistú vodu s citrónom a chutí mi. Nehovorím, že občas si nedám sýtený nápoj. Alebo niečo nezdravé ako to bolo počas sviatkov. Ale sviatky skončili. A my sa vraciame k našej strave, ale o čosi zdravšej ako predtým.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.