Denník N

Mnohí pracovníci podceňujú dôležitosť pracovného oblečenia

reflexne vesty stavebnictvo

V mnohých špecializovaných eshopoch dnes kupujúci nájdu široký sortiment profesionálnych pracovných odevov, obuvi a doplnkov, ktoré možno kombinovať podľa individuálnych preferencií nositeľa. Vždy je však pritom dôležité uvedomiť si, že pracovné odevy, topánky a iné ochranné pomôcky majú svoj presný účel a často sú zákonom alebo inými právnymi normami predpísané ako povinné prvky v mnohých profesiách.

TIP: 

Povinnosť zamestnávateľa poskytovať zamestnancom osobné ochranné pracovné prostriedky, ako sú pracovné odevy, pracovná obuv a ďalšie ochranné pomôcky, je uvedená v ! 6 zákon č. 124/2006 Z. z o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, ako aj v nariadení vlády č. 395/2006 Z. z. o minimálnych požiadavkách na poskytovanie a používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov.

Pracovná obuv ako „must have“ v niektorých profesiách

Na trhu existuje množstvo povolaní, kde je právnymi predpismi ustanovený určitý druh pracovnej obuvi, ktorá musí disponovať špecializovanými ochrannými prvkami. V náročných pracovných podmienkach je potrebné chodidlá adekvátne chrániť a dopriať im komfort počas celej pracovnej doby. Správne zvolená pracovná obuv pomáha predchádza úrazom aj rôznym chronickým zdravotným ťažkostiam.

TIP: 

Kvalitnú pracovnú obuv a široký sortiment ochranných pracovných pomôcok nájdu záujemcovia v internetovom obchode Odevpracovne.sk

pracovní obuv

Pracovné odevy majú efektívne využitie aj pri voľnočasových aktivitách

Pracovné odevy sa vyznačujú rôznymi špecifickými vlastnosťami, vďaka ktorým účinne chránia svojho nositeľa voči poškodeniu zdravia, nehodám a úrazom. Vďaka špeciálnym výrobným postupom, vlastnostiam a použitým materiálom sú tak vhodnými kandidátmi aj na nosenie pri rôznych voľnočasových aktivitách alebo prácach okolo domu, na chalupách či v záhradách.

TIP: 

Veľký výber pracovných odevov nájdu záujemcovia aj v eshope Workie.sk

Pracovné odevy plnia v prvom rade bezpečnostnú funkciu

Aj keď by ste už v súčasnosti mnohé pracovní oděvy nerozoznali od bežného oblečenia, ich základným účelom je v prvom rade bezpečnosť a ochrana zdravia. Preto musia obsahovať predpísané bezpečnostné prvky a poskytovať dostatočný komfort aj pri dlhom nosení. Mnohí výrobcovia sa však snažia vyjsť v ústrety módny požiadavkám zákazníkov v tomto sektore a tak vyrábajú tieto odevy, obuv a doplnky aj vyrábajú aj v dizajnoch, ktoré sú neraz na nerozoznanie od štandardných odevov.

TIP: 

Ak však chcete mať istotu, že váš pracovný odev vás skutočne bude chrániť počas vykonávaných pracovných činností, možno odporučiť jeho nákup v špecializovaných internetových predajniach, ako je napríklad Monterkovo.cz, kde vám s výberom potrebných kúskov ochotne poradia skúsení profesionálni predajcovia.

ochranne pracovne pomocky

Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie