Denník N

Používame ho všetci a predsa nič o ňom nevieme

Reč je o zámku. Používame ho denne ale vieme odkiaľ sa vzal? Alebo akú má históriu?

Podľa archeologických nálezov, história prvých kľúčov a zámkov siaha až do oblasti Babylonu. A aj do starého Egypta. Zámky a kľúče prešli svojim vývojom. Prvé zámky boli o poznanie jednoduchšie ako ich dnes poznáme. A nebolo na výber z toľko druhov. Na našom území sa používali drevené zámky. Mechanika zámku sa o poznanie zmenila až v 17.storočí. Tak ako ho poznáme dnes. Stále sa niečo vylepšovalo. A zlepšuje sa dodnes. Dnes máme aj čipy, ktoré poznáme najmä na vchodových dverách do paneláku. Alebo zamknutie dverí alebo garážovej brány cez internet a podobne.

V dnešnej dobe taktiež existujú komunity, kde každý každého pozná a dere sa málokedy zamykajú, alebo vôbec. Napríklad aj v USA takéto komunity sú, ale nemusíme ísť ďaleko veď aj na slovensku sa občas podarí zabudnúť zamknúť dvere. Aj mne sa to už podarilo, Vám nie? Alebo bolo asi len raz.,……

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.