Denník N

Máj lásky čas

O pár dni je tu Máj. Mesiac lásky. V pondelok je sviatok a v našom meste sú už dnes rôzne akcie. A nielen v našom meste aj v menších mestách sa konajú akcie ako napríklad stavanie Májov.

Kdesa vzalo tu sa vzalo stavanie Májov. História stavania tzv. Májov siaha až do stredoveku. Máje slúžili na to, aby ochraňovali ľudí pred zlými duchmi. A taktiež neskôr stavali máje mladý muži dievčatám, ktoré sa im páčili.Neradno sa hovorí Máj lásky čas. Na prvého Mája sú rôzne akcie v našom meste. Je tu festival kvetov. Kde sa dajú zohnať rôzne kvety. Kolotoče pre deti. Nezaostávajú ani podniky v meste, ktoré poriadajú rôzne maľovanie na tvár pre deti, skákacie hrady a podobne. V menších mestách a dedinách na Slovensku sa poriada stavanie ozdobených Májov. Dnes je krásne slnečné počasie a asi aj my pôjdeme poobede sa niekde pozrieť. Máj nie je len lásky čas , ale aj čas výsadieb rôznych kvetov a mala by som si nejaké kvety zohnať. Kvetináče mám ešte stále prázdne. Ale vo vyvýšených záhonoch už rastie jarná cibuľka, redkvička a rôzne bylinky, ktoré vynikajúco dochutia naše obľúbené pokrmy. Takýto je pre nás Máj, čas prejavenia lásky tých čo máme radi  a aj tomu , čo máme radi(trebárs kvety).

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.