Denník N

Filmová cesta

Zapneme si televíziu a pozeráme. Už si niektoré večery nevieme predstaviť bez dobrého filmu, ale aká bola cesta filmu až do dnešných dní? To vie asi málokto……

V našom 21. storočí máme na výber z rôznych filmových žánrov. Sú to horory, cez komédie, rozprávky a iné. Žánrov je mnoho. A aj filmov. Ale kde bol filmový začiatok? A ako vznikol film? Viete? Neviete?

Keď sa bavíme o dejinách filmu, môžem povedať, že obrázky a rôzne kresby zaujímali ľudí už od počiatku ľudstva. Ale s filmom ako takým to také jednoduché nebolo. Vznik filmu sa datuje do roku 1885. Vtedy  začal vznikať  prvý tzv. nemý film. Bolo to vo Francúzsku, bratmi Lumiérovcami. Úplne prvý film sa volal Príchod vlaku do stanice La Ciotat. Jednalo sa o dokumentárny film.

Netrvalo dlho a film sa začal vyvíjať. Začali vznikať prvé filmové spoločnosti. Začiatkom 20. storočia začali vznikať prvé filmové školy. A film sa rozvíjal.

Podľa mňa osobne ako keby išiel film svojou cestou vlastnou. Iný názor má človek, ktorý film vidí a iný názor ten , čo ho vytvára. Každý sme jedinečný a s vlastným názorom na vec. Koľko filmov si môžeme pozrieť? Je to niečo cez 8 miliónov. To je počet nakrútených filmov. Aspoň takto to datuje Internetová filmová databáza. To je celkom dosť. Takže , keď si večer zapneme film, môžeme si s kľudom povyberať , aký film si pozrieme, veď 8 miliónov titulov je dosť.

 

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.