Denník N

Mierová (satira-nesatira)

Ilustračné foto © Wikipedia
Ilustračné foto © Wikipedia

Začalo to zľahka. Že v Kyjive  sa žije normálne, tak predsa to nemôže byť až také zlé. Potom večné zaklínanie sa kúzelným slovíčkom „geopolitika“, potom správa, že o Buči pochyboval aj niekto na ČT, a tí by tam predsa nepustili kohokoľvek.

Potom prišiel silnejší kaliber. Že cez hranicu chodia pešo sem ale na drahých Citroënoch domov, alebo že na drahých autách chodia už sem. Potom nejaký príbeh o tom, ako štatút utečencov získala aj rodina ukrajinských Maďarov, ktorí žijú na západnej Ukrajine, a teda sú ďaleko od bojov a ešte sú to aj Cigáni, a teda jednoducho proste veď viete, ako je to s tými utečencami.

A potom už ťažké delostrelectvo a informácie o tom, že keď ruskí vojaci oslobodili ukrajinské mesto, našli tam hnijúce veci z charity, takže ani s tými charitami to nebude také jednoznačné.

A do toho z každej strany podprahové šumenie o drahom plyne, o tom, prečo sa na nás nedáva viac, o tom, že krajinu predsa nemôže viesť nejaký komediant. A nakoniec debata, v ktorej sa za štyri minúty objavilo všetko od SNP a banderovcov cez Vlasova a Chavezaaž po Irak a satanistických Američanov, ktorí jedia malé deti.

A potom som raz cestou domov z práce na ulici stretol manželskú dvojicu, asi vo veku mojich rodičov. To boli tí, čo šli o barlách.

A tak vznikla „Mierová“.

Ospravedlňte prosím zníženú kvalitu zvuku, chyba nie je na Vašom prijímači.

Teraz najčítanejšie

Dušan Kolcún

Skaut, manžel, otec, syn, brat, stredoškolský učiteľ, pseudointelektuál, kaviarenský povaľač, dobrý kamarát viacerým, blízky priateľ nemnohým, milovník kofoly a slaných tyčiniek, amatérsky gitarista, resp. vlastník gitary, na ktorú v poslednej dobe padá prach, z donútenia kuchár, otec na rodičovskej dovolenke a muž v domácnosti, slniečkár, človek z regiónov a pravdepodobne najväčší nadšenec do vojny vo Vietname v našej dedine, ktorý v rámci boja s nudou a depresiou začal písať takéto hlúposti.