Denník N

Je suis Pluton!

V Bratislave sme pokrokoví – chránime si aj komáre. Hmyz, ktorý sa voľakedy v mestách bežne ničil chemickým postrekom sa dnes odchytáva žufankami. To samozrejme nefunguje, čiže v zásade sú komáre chránené živočíchy.

Celkovo sme ako spoločnosť dospeli do takého osvieteného stavu, že existujú občianske združenia na ochranu všetkého a všetkých. Veľmi správne chránime zraniteľné a marginalizované skupiny, rovnako ako etnické a sexuálne menšiny. Tretí sektor sa zameral aj na tras rodovú problematiku; na ľudí čo podstúpili zmenu pohlavia alebo na tých čo sa len chystajú. V hľadáčiku sú aj takí, ktorí ešte nevedia že potrebujú podstúpiť zmenu pohlavia a tak ich treba postrčiť. Tí sú totiž najmarginalizovanejši a tak si zaslúžia extra pozornosť.

Nikto však doteraz nepomyslel na planétu Pluto! Tá bola voľakedy súčasťou deviatich planét slnečnej sústavy, ale vďaka svojej marginalite bola zo zoznamu nespravodlivo vyškrtnutá! O tejto historickej skrivodlivosti rozhodli od stola bieli privilegovaní vedci medzi ktorými, rátam, neboli žiadne vedkyne.

Preto zakladám mimovládnu organizáciu na ochranu práv planéty Pluto. A nielen samotnej planéty, ale aj jej obyvateľov. Viem, že zrejme neexistujú a čo ak náhodou? Veľmi citlivo vnímam ich potreby a oprávnené nároky. A vôbec; čo ak aj medzi nami exitujú „plutónci“? Ľudia čo sa síce narodili v ľudskom tele na našej planéte, ale to len zákernou hrou prírody. V srdci cítia, že sú plutónci. Žiaľ nemajú inú možnosť ako sa po Zemi túlať v ohavných ľudských telesných schránkach. Však to musí byť neúnosne!

Svoju iniciatívu chcem podporiť aj marketingovo. „Je suis Pluton!“ Odznačik si budú tolerantní ľudia dávať na profilovú foto na FB ako prejav solidarityy. Znie to síce nelogicky, ale keď sa mi podarí vytvoriť dodatočný spoločenský tlak tak si ho dajú. Veď kto by chcel byt označený za netolerantného a dezoláta? Nikto. A preto vyrobím aj merche – tričká, odznaky, stužky solidarity s Plutom. Keď získam finančné zdroje s nejakej filantropickej nadácie, urobím aj koncert. Už dnes vidím ten line-up zodpovedných kapiel a pohodového organizátora.. Hádam nemusím menovať.

A nakoniec sa možno Pluto vráti do zoznamu deviatich planét slnečnej sústavy. Samozrejme rozhodnúť o tom bude musieť medzinárodná komisia. Jej členovia budú vybraní v transparentnom výberovom konaní a budú v nej zastúpené všetky etnicity a všetky druhy pohlavia. Progres jednoducho nezastavíš.

Teraz najčítanejšie