Denník N

Aj o e-commerce sa treba starať, ako o kamennú predajňu

starostlivost o eshop

E-commerce je elektronické obchodovanie, pričom zjednodušene možno povedať, že je to proces predaja tovaru a služieb cez internet. Aj e-commerce má svoje miesto tak, ako je to pri kamennej predajni a tvorí ho webová stránka podnikateľa. Zákazníci sem prichádzajú a odchádzajú rovnako, ako chodia do bežného obchodu, prezerajú si tu ponúkané tovary a služby, nakupujú a platia. O fungovanie internetového obchodu sa preto treba starať rovnako, ako o fyzickú predajňu a nemenej dôležitou je aj pravidelná starostlivosť o zákazníka.

E-commerce z pohodlia domova

Najväčším rozdielom medzi nákupom v kamennej predajni a v online priestore je v prípade e-commerce možnosť jeho realizácie z pohodlia domova, gauča, postele či akéhokoľvek iného miesta s internetovým pripojením. Cieľová skupina zákazníkov v takomto prípade nie je viazaná na konkrétnu geografickú lokalitu, čo poskytuje podnikateľom možnosť predávať svoje produkty a služby oveľa širšiemu publiku. Aby sa podnikaniu darilo a zákazníci o tejto možnosti vedeli, je však potrebné investovať čas aj peniaze do starostlivosti o e-commerce.

TIP: 

Keď nás bolia zuby, vyhľadáme odborníka, ktorým je zubár. Keď máme právny problém, vyhľadáme právnika. Keď sme chorí, ideme k lekárovi. Keď chceme riadnu starostlivosť o oblasť e-commerce, je potrebné vyhľadať odborníka v tomto segmente. 

eshop praca z domu

Profesionálny web development

K dobre fungujúcemu e-commerce bezpochyby patrí aj kvalitný web development. Skúsení programátori a vývojári webových stránok však dnes prinášajú podnikateľom oveľa viac, ako len vylepšenie webového dizajnu. S nárokmi zákazníkov sa stupňujú aj požiadavky na webové stránky, ktoré musia spĺňať stále náročnejšie zákaznícke kritériá nielen s ohľadom na ich atraktivitu, ale aj funkčnosť. Bez ohľadu na to, či ide o menšie alebo väčšie projekty, je dobré zveriť web development do rúk profesionálov v marketingovej agentúre alebo iných skúsených odborníkov. Ponuka na trhu je široká a podnikatelia si tak môžu vyberať, či majú záujem o open-source riešenia alebo komplexné projekty ušité na mieru so zohľadnením najnovších technológií a špecifík daného podnikanie. Mnohé marketingové agentúry zároveň ponúkajú klientom aj možnosť následnej starostlivosti o zvolené riešenia či ich pravidelné inovácie. Všetko je napokon na dohode účastníkov daného projektu.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie