Denník N

Moje tri najväčšie chyby, za ktoré sa neospravedlňujem

V poslednom čase som veľa premýšľal. A priznám sa vám k svojim trom najväčším chybám. Nie, neospravedlňujem sa za ne. Chyby sú spôsob, ako sa všetci učíme, a mňa niečo naučili. Vďaka nim momentálne patrím k najvybavenejším a najskúsenejším politikom na Slovensku. Už som si tým prešiel. Ostatní nie. Takže tu je pravda o mne. Pravda o Sulíkovi. Od Sulíka.

SOM VEĽMI TVRDOHLAVÝ

Áno, veľa ľudí ma považuje za tvrdohlavého človeka s veľkým egom. Okej, niekedy som ješitný ako každý chlap, zabite ma. Je tu ale niečo, čo o mne musíte vedieť. Nerád sa hádam. O to viac ma mrzelo, že som sa pred celým Slovenskom doťahoval s niekým, kto za to vôbec nestál. Ale vďaka tvrdohlavosti a vytrvalosti som vybudoval úspešnú firmu FaxCopy, založil politickú stranu, ktorú som štyrikrát dostal do parlamentu, presadil nižšie ceny elektriny pre 2 milióny slovenských domácností, priniesol Volvo na Slovensko, zrušil koncesionárske poplatky a spustil tretí blok Mochoviec.

ODCHOD Z VLÁDY SME ZLE KOMUNIKOVALI

Priznávam, že pri odchode z vlády sme vôbec neboli čitateľní. Aj keď, áno, každý vie, že Matovič rozvrátil túto krajinu za dva roky viac ako ktokoľvek iný v histórii Slovenska. Ale pokazili sme to. Komunikácia bola chaotická. My to zmeníme. Dôkazom je tento list vám všetkým. Prvý odo mňa. Úprimný a priamy. A ďakujem vám, ktorí aj dnes veríte, že SASKA je istotou presadzovania pravicového, odborného a propodnikateľského vládnutia, ktoré nezadlží naše deti.

CHÝBALA NÁM SOLIDARITA

Áno, máme ju v názve. Ale keď tu každý politik rozhadzuje peniaze, vaše, samozrejme, chcete zachrániť, čo sa dá. Zachrániť štátny rozpočet pred rozvratom. Odmietnuť šialené populistické nápady, ktoré by našu krajinu zadlžili na celé generácie. Iste, v poslednom čase sme mali málokedy srdce na dlani, boli sme príliš tvrdí, ale viete, krízový manažér musí robiť nepopulárne veci. SASKA je jediná politická strana v krajine, ktorej sa dá zveriť štátny rozpočet.

SASKA. Najlepší ekonómovia. Odborníci. Ekonomický rast. Silné osobnosti, ktoré bojujú za práva žien. Za práva menšín. Za vzdelanie. Za zdravotnú starostlivosť. Za západnú orientáciu. Vždy s pokorou.

So skúsenosťami. S riešeniami. Na politickej scéne sme už 14 rokov a sme najskúsenejšou stranou. Presne vieme, ako najefektívnejšie presadiť skutočnú zmenu pre Slovensko a nemusíme sa rozkukávať. Urobíme všetko pre to, aby sme spolu s vami a so všetkými, ktorí nám pomôžu, zastavili najväčšie ohrozenie našej krajiny, Roberta Fica.

A ešte jedna vec. Idem na púť. Na púť k vám. Po celom Slovensku. Stretneme sa tam? Sledujte môj Facebook.

Teraz najčítanejšie

Richard Sulík

Rozhliadnite sa. Vidíte snáď na Slovensku niekoho iného, kto nemá žiadny korupčný škandál, kto drží slovo, kto má program zostavený naozajstnými expertmi, kto má viac ako 10 rokov skúseností, ako tieto konkrétne riešenia pre ľudí presadiť, kto sa neriadi ideológiou, ale zdravým rozumom a kto má úprimnú chuť postaviť tú najlepšiu možnú budúcnosť pre Slovensko?
Všetci, ktorí nám veria, menia hru s nami. Nenechajú sa podplatiť rozhadzovaním, ktoré budú splácať naše deti. Už majú dosť chaotických amatérov. Zaujímajú ich konkrétne zmeny, pre ktoré sa mladým oplatí zostať na Slovensku. Chcú už konečne reálne výsledky.
A chcú sebavedomé Slovensko, ktoré najlepšie vie, čo potrebuje.
Sme SASKA a meníme hru.