Denník N

Takto vyzerá motivácia na steroidoch

Vydržať
Vydržať

Vstáva niekedy o 3 ráno, aby šiel behať. Po 8-hodinovej práci ešte cvičí s lukom a dvíha činky. Osobnosť, akoby by ju vytiahli niekde z gréckych báji. Jedni ho milujú, pre ďalších je fanatik, čo behá po horách s kameňom v rukách.

Jeho kniha vo vás vyvolá najrozličnejšie pocity: motiváciu, hnev, závisť, túžbu, urazenosť. Hanes vám šplechne do tváre, čo si myslí o vašej pohodlnosti a beží si ďalej svoj týždenný maratón. Všetko mu je ukradnuté, čo nezapadá do jeho reality, do jeho vízie byť dnes tým najlepším, kým len môže byť.

Profesionáli vedia, čo je pre nich podstatné, a pracujú preto s cieľom; amatéri sa
nechajú strhnúť z cesty naliehavosťami života.. Ak je pre vás návyk naozaj
podstatný, budete sa ho držať v každej nálade. Profesionáli sa dajú do akcie,
aj keď nálada nie je práve správna. Nemusia si to užívať, ale nájdu spôsob, ako
to zopakovať.

Nesúhlasím s ním, lebo jeho hodnoty nie sú moje. Pre mňa je rodina viac ako strieľanie sobov či láska k železu. Život pre mňa nie je o neustálej nespokojnosti a posúvaní hraníc. Hanes verí a žije si svoj sen a je príkladom toho, že pokiaľ si každý z nás nenájde svoju cestu, svoj príbeh, stane sa obeťou príbehov druhých. V slovenčine dosiaľ moc podobne ,,tvrdých“ motivačných knih nevyšlo.

Knihu Vydržať si môžete zakúpiť cez tento odkaz

Teraz najčítanejšie

Albert Lučanský

Vyštudoval som históriu a slovenskú literatúru a literárnu vedu na Univerzite Komenského v Bratislave, kde si v súčasnosti aj robím doktorát z literárnej vedy. Medzi moje záľuby patrí čítanie kníh o literatúre, histórii, filozofii, religionistike či psychológii. Moje knižné blogy na Denníku N sa obsahovo týkajú kníh, ktoré sa mi dostali do rúk (novšie aj staršie). Ak máte záujem o recenzovanie knihy či spoluprácu, kontaktujte ma a dohodneme sa :-)