Denník N

Leto

A zasa opäť tu máme leto a letné dni.

Horúce dni vystriedalo ,,obdobie dažďa“ teda aspoň v meste v ktorom momentálne žijem. Akoby ani nebolo leto. Aspoň mne to tak nepripadá. Teda aspoň podľa počasia. Ale leto tu je. Daždivé dni sa vystriedajú s tými slnečnými. Aspoň teda dúfam a príde to skutočné leto. Ale leto nie je len o počasí. Je aj o jedle. Načo som sa celý rok tešila- na melóny a na jahody.

Napríklad. Raz sa mi stalo, že som v zime, bolo to dokonca pár dni pred Silvestrom dostala strašnú chuť na jahody. Dokonca mali ich. Ale nie len tie v konzerve ale krásne čerstvé jahody. Teda aspoň tak sa tvárili. Natešená som si ich zobrala domov. Umyla a ochutnala. Odvtedy kupujem jahody len v lete a sezónne ovocie. Asi si ťukáte na čelo, že kupovať jahody v zime, kto to kedy videl, ale našťastie som sa poučila. Mladosť pochabosť. 

K letu patrí melón, ktorý mám veľmi rada, ale vadia mi zrniečka. Ako malá som sa pýtala otca , či neexistuje melón bez zrniečok povedal, že nie. Našťastie už sú aj také odrody bez zrniečok. Na moje šťastie. Ale leto je aj o dovolenkách, napríklad. Chystáte sa niekam?

Aj o pohybe. Hlavne o plávaní. Hovorí sa, že plávanie je jeden z najzdravších pohybov vôbec. A ja osobne plávanie mám veľmi rada. Už aby sa oteplilo a hor sa do vody, k jazeru, na kúpalisko alebo do bazéna.

Ja Vám prajem nech už budete kdekoľvek a pochutnávať si načomkolvek , krásne leto.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.