Denník N

Jozef Robel: Vďaka čomu sme predali 1 milión párov topánok

 

Keď môj otec priniesol domov prvú kolekciu topánok, mal som 12 rokov a žiadne tušenie, že obuvníctvo sa našej rodine stane osudným.

Bolo to v dobe, keď v meste Partizánske ešte fungovali preslávené Závody 29. augusta – ZDA. Ako mnohí iní, aj náš otec v nich pracoval a keď jedného dňa priniesol domov obrovské kufre, boli sme s bratom zvedaví, čo v nich je.

Topánky z Baťovian

Hneď v úvode treba povedať, že sme sa narodili v správnom meste. Vďaka svojej histórii sú niekdajšie Baťovany napriek premenovaniu dodnes známe ako mesto topánok. Slováci si jednoducho zvykli, že tu vždy zoženú kvalitnú obuv. Tak prečo im to brať. Ako obuvník dobre viem, že také niečo nevybudujete zo dňa na deň. Hoci časy sa menia a technológie napredujú míľovými krokmi, s rešpektom k Baťovmu odkazu stále veríme, že jedinečné postupy v zavádzaní inovácií a kvalita sú jediné piliere, na ktorých sa dá vybudovať fungujúca firma.

Rodinný biznis

Vďaka tomu, že kvalitné topánky sú pre nášho otca celoživotným chlebíčkom, si dnes trúfnem povedať, že v Robel máme „nos“ na kvalitu a cit pre dizajn. Viac ako 40 rokov skúseností sa nedá ničím nahradiť. To, že vo vedení spoločnosti sú so mnou otec a brat, má ešte jednu obrovskú výhodu – akýmkoľvek zmenám na trhu sa dokážeme prispôsobiť oveľa rýchlejšie. Ak si o 7. ráno odsúhlasíme nejaký krok, o 9. sa už realizuje.

Dokonalý výber

Na začiatku nášho spoločného podnikania hneď v úvode stálo rozhodnutie priniesť do našich miest ponuku svetových značiek ušitú presne podľa tunajších predstáv. Náš otec získal počas kariéry cenné kontakty v zahraničí, pracoval aj pre známu nemeckú značku Rieker, ktorá je dodnes našim stabilným partnerom. Okrem nej aj Gabor, Högl, Bugatti či Tamaris a mnohé iné. Noví zákazníci, ktorí k nám prichádzajú, nám však nedovolia “zaspať na vavrínoch”. Ročne navštívime niekoľko desiatok obuvníckych veľtrhov a aby sme ulahodili ich vkusu, ponuku pravidelne rozširujeme o ďalšie značky, naposledy to boli Liu Jo, Guess či Karl Lagerfeld. Aktuálne ich máme v našom portfóliu viac ako 60, no od každého výrobcu ponúkame vždy len najlepšie kúsky. Každý trh vyžaduje niečo iné a slovenská nátura je v mojich očiach niekde medzi talianskou eleganciou a nemeckou kvalitou.

Uľahčiť život zákazníkom

Nie každý krok, pre ktorý sme sa počas našej histórie rozhodli, bol správny. No som presvedčený, že každý deň robíme správne rozhodnutie, keď sa snažíme prispôsobiť tomu, čo zákazníci skutočne potrebujú. Najviac ma dokáže potešiť, keď mi hovoria, že v našej predajni nájdu vždy najkrajší výber topánok v meste. Lebo viem, koľko času dokáže zobrať hľadanie správneho páru, ktorý bude na nohe pekne vyzerať a navyše aj pohodlne sadne. Najmä ak hľadáte na e-shopoch s preplnenou ponukou. Okrem premysleného výberu je našou obrovskou výhodou aj 32 predajní po celom Slovensku, kde si zákazníci môžu vyskúšať topánky objednané online. Hoci sme túto službu zaviedli už pred siedmimi rokmi, ľudia stále nechcú veriť, že funguje zadarmo a nezáväzne. My v nej však vidíme niekoľko výhod pre všetky strany, prírodu nevynímajúc. Topánky, ktoré zákazníkom nesadnú, zostanú v našej predajni a kuriér tak nemusí najazdiť ďalšie kilometre kvôli vráteniu tovaru a ušetrí sa aj baliaci materiál. A ani zákazníci, ktorí neradi tovar posielajú späť, si nemusia zbytočne nechávať topánky, ktoré nakoniec nevyužijú tak, ako si predstavovali. Toľko ospevovaná udržateľnosť v móde znamená jediné – všetci musíme kupovať menej. Naším snažením preto je, aby naši zákazníci kupovali rozumne – kvalitnú obuv, ktorý im sadne a splní všetky ich požiadavky.

Nielen pre krásu

Zatiaľ čo akcent na ekologický rozmer čoraz viac ovplyvňuje výrobu a dopyt po produktoch módneho priemyslu, z hľadiska ich dizajnu cítiť tlak na stále väčšiu rozmanitosť štýlov. Veľké značky i médiá zákazníkov presviedčajú, aby sa pokúsili odlíšiť, nebáli sa vyčnievať, skúšať stále niečo nové… My sme sa s tým popasovali tak, že sme sa rozhodli vyhovieť požiadavkám väčšiny, ktorá potrebuje každodennú istotu v dobre tvarovanej obuvi z kvalitných materiálov. Našou odpoveďou je vlastná značka Robel, ktorá má v ponuke širšie kopytá určené najmä pre vyššiu vekovú kategóriu. A pre odvážne ženy, ktoré skutočne túžia po originalite, sme vymysleli ETIMEĒ, ktorá prináša jedinečné umelecké detaily na elegantných topánkach, ktoré sú natoľko pohodlné, že sa dajú naozaj nosiť aj celý deň.

Jediné tajomstvo za našim úspechom je teda takéto: Novým technológiám, vonkajším vplyvom či módnym trendom sa celé roky prispôsobujeme tak, aby sme nezostali nič dlžní svojej povesti. Vďaka tomu si od nás Slováci kúpili už viac ako milión párov topánok a Partizánske zostáva synonymom mesta, odkiaľ sa dá zohnať kvalitná obuv.

Teraz najčítanejšie

Robel

Robel

"Veríme, že zdravie začína v nohách. Správna topánka má pozitívny vplyv na naše zdravie a zároveň je súčasťou našej identity. Preto ponúkame topánky od renomovaných svetových výrobcov, ktorí sa vyznačujú produkciou kvalitnej, módnej a komfortnej obuvi. Do našej ponuky vyberáme pre Vás to najlepšie, aby ste mohli dopriať svojim nohám všetko: krásu, zdravie a štýl. " Robel.sk

Tento blog je platený.