Denník N

Páter Srholec nás pozdravil z neba

Anton Srholec mal otvorené srdce aj pre iné cirkvi. Známe sú jeho ekumenické Bohoslužby s pani farárkou Annou Polckovou a Danielom Pastirčákom festivale Pohoda. Pred niekoľkými rokmi si objednal a predplatil mesačník Evanjelický východ.

Chcel mať prehľad čo sa deje u evanjelikov, i v širokej kresťanskej rodine, nie len v jeho materskej rímskokatolíckej cirkvi.

V redakcii sa tešili z takéhoto vzácneho predplatiteľa a keď sa dalo venovali sme pátrovi Srholcovi priestor.

Dnes ráno mi zazvonil telefón, na druhom konci bola mierne rozrušená šéfredaktorka Emília Mihočová:,, predstav si Ľubo, dostali sme pozdrav z neba!“ ,,Čo sa stalo?!!!“

Z telefonátu som sa dozvedel, že prišiel finančný dar na vydávanie Evanjelického východu. Dar bol odoslaný z Bratislavskej pošty 11. 1. 2016, odosielateľ: Anton Srholec, Nezábudkova ul. Bratislava.

písmo pátra Srholca
Skutočné písmo pátra Srholca

Verím na zázraky, ale nie tohto tipu. Zrejme António, ako ho volali jeho priatelia, vediac o blížiacom sa pozemskom konci, spísal a poveril sestru Ritu, jeho vzácnu spolupracovníčku  – čo je potrebné urobiť, zariadiť, keď tu už nebude. Milý António, budeme posielať vašim chlapcom do útulku Evanjelický východ aj v budúcnosti, sľubujem.

so sestrou Ritou(foto Ľubo Bechný)
so sestrou Ritou (foto Ľubo Bechný)

Vďaka sestra Rita, že ste mu boli oporou do poslednej chvíle, vďaka Vladimír Krčméry, že jeho RESOTY nenecháte padnúť.

obálka Evanjelického východu
obálka Evanjelického východu
Tak sa tu majte (Ľubo Bechný)
Tak sa tu majte (Ľubo Bechný)

Až po publikovaní blogu som sa z komentáru od Janky Šípošovej dozvedel, že vypísanie šeku pre Evanjelický východ bolo jednou z posledných vecí, ktoré páter Srholec urobil. Na obrázku vyššie teda vidíte jeho vlastné písmo – rukopis. Na poštu už potom zašla sestra Rita.

Ľubo Bechný

Ak máte chuť podporiť tento blog hlasom, môžete tak urobiť tu:http://vybrali.sme.sk/c/Pater-Srholec-nas-pozdravil-z-neba/

Teraz najčítanejšie

moja fotka

Ľubo Bechný

Som človek, ktorý sa búri, keď sa deje krivda inému človeku.