Denník N

Hľadáte štýlovú dámsku obuv na leto? Tu sú trendy tohto roka

 

Dámska obuv sa každý rok mení. Niektoré trendy rýchlo upadnú do zabudnutia, iné sa stanú stálicami v našich šatníkoch. A sú aj také, ktoré ostanú len na módnych mólach a nikdy sa tak celkom nepremietnu do života nás, bežných smrteľníkov. Výnimkou nie je ani rok 2023. Tohtoročná letná sezóna prináša veľa noviniek, ktoré sa snažia o rovnováhu medzi praktickosťou a hravosťou. Niektoré nové štýly topánok sú bezpochyby nositeľnejšie ako niektoré iné, no ponuka je natoľko pestrá, že sklamaný nebude určite nikto.

Tu je 5 trendov letnej sezóny, ktoré si podľa nás zaslúžia vašu pozornosť.

Remienky, šnúrky, viazačky

Ak by sme mali vybrať len jeden hlavný trend pre toto leto, tak by to boli určite tenké šnúrky a remienky. Pri výbere konkrétnych topánok máte hneď niekoľko možností: Prvou z nich sú ploché sandále s viazaním okolo členka alebo lýtka. Ak viazačky nie sú pre vás, skúste sandále s tenkými remienkami. Platí pritom, čím sú remienky tenšie, tým lepšie. Veľmi módne sú aj remienkové sandále alebo šľapky s hranatou špičkou na mini opätku.

Balerínky s výraznými detailmi

Ak potrebujete ľahkú dámsku obuv s uzavretou špičkou, máme pre vás dobrú správu: Romantické balerínky sú stále in! Ak však hľadáte niečo nové a neokukané, vsaďte na modely s výraznejšími prvkami. Hrubšie podrážky, perforovaná koža, hranaté špičky, ozdobné viazanie, či široké elastické gumy cez priehlavok nohy, to všetko sú trendy tohto roka. Zvážiť môžete aj tradičné espadrilky, ktoré sú skvelou alternatívou plochých balerínok.

Platformy a klinové podrážky

Stále populárna je aj dámska obuv s platformou, či sandále na klinovej podrážke. Ak máte topánky tohto typu rady, pokojne to túto sezónu trochu prežeňte. Vyššia podrážka bude pôsobiť obzvlášť moderne v spojení s ďalšími trendmi tejto sezóny. Tými sú už spomínané remienky, ale aj džínsovina a výrazné farby. Veľmi elegantnou voľbou sú aj klinové espadrilky, ktoré si už roky držia pozíciu ikonickej letnej obuvi.

Tenisky s retro nádychom

Univerzálnejšia dámska obuv ako tenisky snáď ani neexistuje. Skombinovať ich môžete úplne so všetkým od nohavíc až po letné šaty. Toto leto patrí predovšetkým retro modelom s moderným twistom. S bielou klasikou síce nič nepokazíte, no ak bol niekedy čas nebáť sa farby, tak je to práve toto leto. Neváhajte preto oživiť svoj šatník farebnými teniskami, či teniskami s farebným vzorom.

Letná obuv pre milovníkov extravagancie

Extravagantnejšie trendy sme si nechali na záver. Prvým z nich sú extrémne polstrované podrážky a sandále a šľapky s tzv. vankúšikovým vzhľadom. Upútať však môžete aj letnou obuvou v žiarivých neónových farbách alebo topánkami s bohatým zdobením v podobe trblietok a krištálikov.

Pre viac trendov navštívte internetový obchod Robel.sk, ktorý má pre vás štýlovú letnú dámsku obuv na každú príležitosť.

Teraz najčítanejšie

Robel

Robel

"Veríme, že zdravie začína v nohách. Správna topánka má pozitívny vplyv na naše zdravie a zároveň je súčasťou našej identity. Preto ponúkame topánky od renomovaných svetových výrobcov, ktorí sa vyznačujú produkciou kvalitnej, módnej a komfortnej obuvi. Do našej ponuky vyberáme pre Vás to najlepšie, aby ste mohli dopriať svojim nohám všetko: krásu, zdravie a štýl. " Robel.sk

Tento blog je platený.