Denník N

Dámske peňaženky sú spojením štýlu a funkčnosti: Ako si správne vybrať?

Dámske peňaženky sú spojením štýlu a funkčnosti: Ako si správne vybrať?

Dámska peňaženka je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré so sebou nosí každá žena. Tento praktický doplnok dnes už nemusí slúžiť len na uschovanie vašej hotovosti. Bezhotovostné platby a vernostné karty sú ukážkou toho, ako veľmi sa zmenil spôsob, akým nakupujeme. To sa odrazilo aj na dizajne dámskych peňaženiek. Prepracované detaily mnohých z nich dokážu nielen upútať, ale aj uľahčiť život nejednej zaneprázdnenej dámy.

Pestrá ponuka však so sebou prináša ďalší problém: Ako si správne vybrať? Či sa už chystáte potešiť seba alebo niekoho blízkeho, naše tipy vám pomôžu nájsť perfektnú peňaženku, presne podľa potrieb jej budúcej majiteľky.

Aké prvky obsahujú dámske peňaženky?

Predtým, než sa pustíte do nakupovania, spýtajte sa sami seba, načo novú peňaženku potrebujte. Platíte skôr v hotovosti alebo kartou? Koľko platobných kariet máte? A čo vaše doklady a vizitky? Chcete ich nosiť v peňaženke, alebo niekde inde? Podľa vašich odpovedí si zostavte zoznam vecí, ktoré by vaša peňaženka mala spĺňať. K tradičným prvkom patrí napríklad priehradka so zipsom na mince, priestor na bankovky a kreditné karty, či priehľadné priehradky na doklady. Určitým nadštandardom je priestor pre mini pero, priehradka na pas, mobil, či RFID ochrana.

Akú veľkosť zvoliť?

To závisí predovšetkým od toho, ako bude peňaženka nosená. V zásade platí, čím viac úložného priestoru tým väčšia peňaženka. Ak chcete kabelku a peňaženku v jednom, zvoľte väčší model o rozmere približne 20 x 10 cm. Nájsť môžete aj dámske peňaženky s odopínateľným popruhom cez rameno pre pohodlnejšie nosenie. Ak budete peňaženku nosiť vo svojej kabelke alebo v batohu, zvoľte podľa ich veľkosti aj veľkosť peňaženky. Najmenšie modely ocenia hlavne dámy, ktoré si rady vyjdú von s peňaženkou len tak vo vrecku bundy alebo nohavíc.

Koža, syntetický materiál alebo látka?

To, ako dlho vám peňaženka vydrží môžete odhadnúť aj podľa kvality jej materiálu. Ak hľadáte niečo trváce, nadčasové a elegantné, investujte do kvalitnej peňaženky z pravej kože. Jej vyššia cena a náročnejšia údržba však nemusia byť pre každého. Iný materiál zvoľte aj vtedy, ak peňaženku kupujete pre niekoho, kto sa produktom zo zvierat vyhýba. Textil alebo syntetické materiály ako je napr. ekokoža tu budú lepšou voľbou. Pre milovníčky vonkajších športových aktivít a kempovania sú zase vhodné špeciálne outdoorové peňaženky s vodeodpudivým povrchom.

Štýlovosť a funkčnosť v jednom

Na záver nezabúdajte na to, že peňaženka by mala vyhovovať aj vášmu štýlu a osobnosti. Niekomu sa bude páčiť klasická čierna alebo hnedá, iné dámy rady siahnu po výraznejších farbách a vzoroch.  Ak presne neviete, aký štýl hľadáte, inšpirujte sa v internetovom obchode Robel.sk. Nájdete tu dámske peňaženky od známych značiek za vynikajúce ceny. Stačí si už len vybrať.

Teraz najčítanejšie

Robel

Robel

"Veríme, že zdravie začína v nohách. Správna topánka má pozitívny vplyv na naše zdravie a zároveň je súčasťou našej identity. Preto ponúkame topánky od renomovaných svetových výrobcov, ktorí sa vyznačujú produkciou kvalitnej, módnej a komfortnej obuvi. Do našej ponuky vyberáme pre Vás to najlepšie, aby ste mohli dopriať svojim nohám všetko: krásu, zdravie a štýl. " Robel.sk

Tento blog je platený.