Denník N

Pracovná obuv pomáha predchádzať úrazom aj počas letných dní

pracovné topánky ochranná obuv

Letná sezóna je v plnom prúde a mnohé štatistiky prezrádzajú, že práce počas tohto obdobia sa vyznačujú zvýšeným počtom úrazov.

Špeciálna pracovná obuv a pracovné odevy sú aj preto predpísané v mnohých povolaniach, pričom ich základným účelom je prevencia pred vznikom škôd na zdraví. Aj slovenská právna úprava obsahuje zoznam zákonov s ustanoveniam prikazujúcimi používanie tzv. osobných ochranných prostriedkov, medzi ktoré patrí aj pracovné oblečenie a topánky.

TIP: 

Širokú ponuku kvalitných pracovných odevov, obuvi a iných osobných ochranných prostriedkov nájdu záujemcovia aj v eshope workie.sk

Pracovné odevy aj na bežné nosenie

Pracovní oděvy už dávno nie sú len funkčným prvkom a súčasní výrobcovia sa môžu pochváliť kúskami, ktoré by pokojne mohli konkurovať aj bežnému módnemu oblečeniu. Hlavným účelom pracovných odevov a obuvi je však ochrana v podobe prevencie predchádzania úrazom alebo iným poškodeniam zdravia pracovníka. Mnohé činnosti, ktoré vykonávame v domácnosti, na chalupách, záhradách či na dvoroch rodinných domov, si pritom vyžadujú rovnakú ochranu tela, ako je to pri mnohých povolaniach, kde zákon predpisuje používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov.

Investícia, ktorá sa vráti niekoľkonásobne

Používaním špeciálne vyrobeného oblečenia, topánok a iných ochranných prvkov dokážeme účinne predchádzať mnohým poškodeniam zdravia. Nákup a používanie ochranných pracovných odevov, topánok a iných doplnkov sa nám tak vráti niekoľkonásobne v podobe dobrého zdravia nielen v pracovnom živote, ale pri prácach mimo neho. Bohatý výber funkčného pracovného oblečenia a iných ochranných prvkov možno ďalej nájsť v internetovom obchode monterkovo.cz alebo odevypracovne.sk.

ALFA SB biztonsági munkacipő
Pracovná obuv

Letné obdobie nás ťahá von a volajú nás pritom aj rôzne exteriérové práce, ktoré čakajú len na to, kým sa teploty vonku primerane zvýšia. Pracovná obuv a pracovné odevy by nám mali vždy dobre sedieť, pretože až v takom prípade poskytujú nositeľom zamýšľanú ochranu. Tam, kde to zákon predpisuje, majú zamestnávatelia povinnosť zabezpečiť zamestnancom takéto pracovné pomôcky a poučiť ich o súvisiacich rizikách a zamestnanci sú povinní tieto pokyny dodržiavať. 


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie