Denník N

Dámske šľapky – najlepšia obuv na leto. Stačí si len správne vybrať

Existuje vari pohodlnejšia a praktickejšia obuv na leto ako sú šľapky? Dámske šľapky už dávno nie sú len obuvou na prezutie, či riešením do verejných spŕch. Do svojich kolekcií ich zaradili módne značky z celého sveta, ktoré nám každý rok predstavujú nové trendy tejto populárnej obuvi. Patríte medzi ich fanúšikov aj vy? Ak áno, tu sú štyri veci, na ktoré by ste nemali zabúdať pri výbere vášho nového obľúbeného páru.

Príležitosť a osobný štýl

Možno sa to nezdá, no dámske šľapky viete počas leta využiť takmer na každú príležitosť. Vďaka rôznym dostupným štýlom a modelom ľahko nájdete pár vhodný na pláž, k bazénu, na prechádzky parkom, návštevu letného festivalu, ale aj menej formálnu svadbu. Pri výbere však vždy zohľadnite aj svoj osobný štýl! Inak sa môže stať, že skončíte s botníkom plným šľapiek na jednu príležitosť. Ak si naopak vyberiete pár v štýle, ktorý vám je blízky, s najväčšou pravdepodobnosťou ho využijete znova a znova.

Materiál, odolnosť a celkový vzhľad

Ak by sme mali vybrať len jednu vec, ktorú by ste nemali podceniť, tak by to bol výber materiálu. Práve ten do veľkej miery ovplyvní vzhľad a odolnosť vašej novej letnej obuvi. Na trhu nájdete dámske šľapky vyrobené z kože, látky, korku, dreva či gumy. Univerzálne „najlepší“ materiál na šľapky neexistuje, no ak viete, aké vlastnosti hľadáte, ľahšie sa rozhodnete. Koža je napríklad elegantná, flexibilná a vydrží oveľa viac opotrebovania. Textil je ľahký a priedušný. Guma lacná a nenáročná na údržbu. Stačí už len nájsť ten správny materiál pre vás!

Farebná klasika alebo niečo extra

Tak ako to už v móde býva, každý doplnok dokáže upútať nielen svojim dizajnom, ale aj farbou. Pri nákupe šľapiek určite nájdete veľa farebných kombinácií a vedieť si z nich vybrať nemusí byť vôbec ľahké. Tu pomôže zamyslieť sa, ako budú jednotlivé farby ladiť so zvyškom vášho šatníka. Ak uprednostňujete niečo ľahko kombinovateľné, ostaňte pri farebnej klasike v podobe čiernej, hnedej alebo bielej. Ak sa však extravagantnejších kúskov nebojíte, pokojne siahnite po výraznejších farbách a vzoroch.

Pohodlie a správna veľkosť

Šľapky síce patria k ľahko nazúvateľnej obuvi často spájanej s pohodlím, no určite sa zhodneme na tom, že nie všetky disponujú rovnakou mierou komfortu. Pri nákupe si preto vždy vyskúšajte aspoň niekoľko párov, aby ste prišli na to, čo vyhovuje vašim chodidlám. Ak si však šľapky nebudete môcť vyskúšať, nezúfajte. Stačí ak vsadíte na dobrý dizajn v kombinácii s kvalitným materiálom. Nezabúdajte ani na výber tej správnej veľkosti! Ak sa vám vaša normálna veľkosť bude zdať príliš krátka alebo dlhá, skúšajte ďalej. Vyhnite sa tak kúpe nepohodlných šľapiek, ktoré pravdepodobne nikdy poriadne nevyužijete.

Pre viac inšpirácie navštívte internetový obchod Robel.sk so širokou ponukou dámskych šľapiek odrážajúcich tie najnovšie trendy.

Teraz najčítanejšie

Robel

Robel

"Veríme, že zdravie začína v nohách. Správna topánka má pozitívny vplyv na naše zdravie a zároveň je súčasťou našej identity. Preto ponúkame topánky od renomovaných svetových výrobcov, ktorí sa vyznačujú produkciou kvalitnej, módnej a komfortnej obuvi. Do našej ponuky vyberáme pre Vás to najlepšie, aby ste mohli dopriať svojim nohám všetko: krásu, zdravie a štýl. " Robel.sk

Tento blog je platený.