Denník N

Kremeľ prišiel s ďalším vysvetlením o Buči (satira)

Erb obce Budča © Wikipédia
Erb obce Budča © Wikipédia

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov dnes na tlačovej konferencii predostrel novú teóriu o ruskom masakri v Buči. Povedal, že „najnovšie fakty jasne dokazujú“, že masaker sa neodohral v ukrajinskom meste Buča západne od Kijiva, ale v slovenskej obci Budča v okrese Zvolen. Dodal, že aj pri „letmom pohľade na mapu“ musí byť zrejmé, že masaker tu nemohla spáchať ruská armáda, ale armáda ukrajinská, pretože Budča leží bližšie k Ukrajine ako k Rusku. Podľa prieskumu investigatívneho portálu Vlastnou hlavou považuje túto verziu za pravdepodobnú 43 % Slovákov.

© Spravodajský portál TRK. Tento článok je satira a opísané udalosti sa nikdy nestali. Akákoľvek podobnosť so skutočnosťou je čisto náhodná.

Teraz najčítanejšie

Dušan Kolcún

Skaut, manžel, otec, syn, brat, stredoškolský učiteľ, pseudointelektuál, kaviarenský povaľač, dobrý kamarát viacerým, blízky priateľ nemnohým, milovník kofoly a slaných tyčiniek, amatérsky gitarista, resp. vlastník gitary, na ktorú v poslednej dobe padá prach, z donútenia kuchár, otec na rodičovskej dovolenke a muž v domácnosti, slniečkár, človek z regiónov a pravdepodobne najväčší nadšenec do vojny vo Vietname v našej dedine, ktorý v rámci boja s nudou a depresiou začal písať takéto hlúposti.