Denník N

Umenie žiť

 

Veľmi príhodne, keď má človek pocit, že už je po dovolenke pripravený na návrat do práce, som dnes našla nový singel Pavla Haberu Všetko sa môže stať. Opäť po rokoch jeho nová autorská pieseň, opäť bravúrny text Daniela Heviera, v ktorom slovenčina dostáva, čo má…

Ďakujem.

V týchto dňoch nielen autorský priestor ovláda nejedna reminiscencia. V podstate som našla tento pilotný song pre nový slovenský film Nikdy nehovor nikdy, keď som si na chvíľočku zaspomínala, že som mala ako dievčatko pár rokov, vrátane 2 MC kaziet, obľúbeného Vaša Patejdla… Potom som sa však poriadne započúvala do TEAMu a aj Pavol Habera objavil sám seba. A niekedy medzitým ešte Vašo Patejdl napísal pre mňa osobne jeho najkrajšiu pieseň Stretnutie pre naše úžasné talenty Pavla Haberu a Darinku Rolincovú.

 

* 

Koľkokrát

slnko zamieša karty;

je na výber môcť, chcieť?

 

Neodchádzame.

Boh rozmieňa farby na drobné, 

nie nás, keď sa smejeme.

 

Tak nech sa vyplatíme.

A radosť, nádeje z prstov,

čo sme ešte nevzdali.

 

Nápad na skvelý koniec

čakáme večnosť

oslobodení

*

 

Teraz najčítanejšie

Eva Sládeková

Už dávnejšie niekto literárne a ešte inak spracoval hľadanie strateného času. V súčasnosti je to tak živá potreba... Ak chceme byť ľudskí alebo dokonca sami sebou, je nutné nájsť si čas, v ktorom sa pravidelnejšie usadíme a budeme sa učiť pustiť všetko z rúk, dopriať aj myšlienkam slobodu plynúť v tom vlastnom kruhu. A takto konečne svoje dýchanie a malé stopy vo svete premeníme na dar, modlitbu a pokoj.