Denník N

Róbert Fico, herec ktorý hrá o život.

Róbert Fico zvádza veľký boj. Bojuje ako lev. Televízna a internetová scéna je ako jeho druhý domov, ako javisko a nám sa môže zdať, že na tých doskách ktoré znamenajú svet, ide aj život položiť lebo bojuje za seba, ale omyl veľactené publikum, on nebojuje za seba.

Ľuďom na takomto javisku sa totiž hovorí herci. A od tých sa vyžaduje len to, aby vyzerali vierohodne, nechľastali a v správnom poradí hovorili slová, ktoré sa od nich očakávajú.

A to on robí.

Róbert Fico je poslušný herec, bábka v rukách oligarchov, ktorým mal zabezpečiť krytie a imunitu, výmenou za moc. Lenže niečo sa pokašľalo v tom našom štáte prehnitom, oligarchovia stratili krytie a aj imunitu lebo Róbert Fico stratil moc. A tak ho držia za časť tela, ktorej sa doteraz nežne dotýkala len mafiánska prostitútka, alebo mladá právnička čakateľka a ide mu o veľa. Ide mu o život. Buď sa dostane k moci a zovretie povolí, alebo prehrá a oni ho hodia cez palubu, lebo ho už nikto nikdy nebude potrebovať.

Oligarchovia nehrajú len na jednu kartu, oni nie, oni už majú v zálohe iných hercov, ktorí sú ochotní tajtrlíkovať na javisku a tak milému Róbertovi Ficovi nezostáva nič iné, len bojovať. Bojovať ako lev, aby si medzi tými ostatnými hercami, bábkami zachránil vlastné gule. A tak hrá, rozpráva, kričí, hnevá sa, búcha do rečníckeho pultu a skáče po javisku že sa mu až červeň do tváre valí, ako skutočnému, nefalšovanému hercovi.

Všetci vravia ako dobré hrá, ale on týmto svojim životným hereckým výkonom len zakrýva strach. Strach z toho, že to bude jeho derniéra. Koniec, finiš, end, koňec.

Scenáre sa predsa nepíšu pre zlých hercov.

Teraz najčítanejšie