Denník N

Zástupy tých, čo sa oháňajú Bohom a hodnotami

Témou kampane volieb sa stali „hodnoty“ a nenávisť. Víta Vás Slovensko, krajina kde v roku 2023 šíri nenávisť väčšina politických predstaviteľov.

Nič sa nezmenilo. Nepomohla vražda v Teplárni. Sme v roku 2023, v krajine, ktorá je už žiaľ ošľahaná za jej krátku existenciu mnohými nešťastnými udalosťami a politici sa tvária, že pri týchto udalostiach kachličkovali.

Je až nechutné, čo predvádzajú politici počas kampane a hlavne tí, ktorí sa oháňajú Bohom a „hodnotami“. Ak by sme tento príbeh hovorili niekomu zo západu, tak by si myslel, že si vymýšľame. Predseda kresťanskej strany nazýva skupinu ľudí pliagou, len preto, že milujú rovnaké pohlavie. Sme v roku 1939? Nie.

KDHáci koketujú s Borisom Kollárom, lebo hlása rovnaké „hodnoty“, odsudzujú čo i len náznak slova liberálny a idú si svoju líniu, za ktorú by sa nehanbil ani Kotleba s krížom na zelenom saku. Silné slová? Určite nie, pokiaľ dokáže Milan Majerský nazývať inú skupinu ľudí pliagou, dostáva sa do zástupu ten najväčšej spodiny, ktorá dopustila, aby sa ľudia v tejto krajine nedokázali cítiť bezpečne.

Milan Majerský sa síce ospravedlnil, ale spravil z LGBTI ideológiu a vlastne len podčiarkol to, čo povedal v relácii Na telo. Stačilo. KDH sme rešpektovali a považovali ich za štandardnú konzervatívnu stranu. Tomu je koniec.

Šíriť zlo a nenávisť nie je kresťanské, nemá to spoločné nič s vierou a Bohom a ani keď to zaobalíte do pozlátka hodnôt.

Teraz najčítanejšie