Denník N

Poznáte GANT tenisky? Tu sú 4 veci, ktoré ste o tejto značke možno nevedeli

Pri výbere tenisiek sa niekto pozerá na cenu, iní na materiál či farbu. Rozhodujúcim kritériom však často býva práve značka. Máte aj vy svoju obľúbenú? Určite áno. GANT tenisky možno nie sú prvé, ktoré vám v tejto súvislosti napadnú, no GANT je určite značkou, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. História tohto módneho giganta je totiž vskutku fascinujúca. Tu sú 4 veci, ktoré ste o tejto značke možno nevedeli.

  1. Zakladateľom značky GANT bol emigrant z Ukrajiny

Hovorí vám niečo meno Bernard Gantmacher? Ak nie vedzte, že práve on stojí za značkou GANT, ktorej história sa začala písať v roku 1949. Bernad, ktorý sa pôvodne volal Berl, bol synom mlynára z ukrajinského Miropolu. Ešte ako mladíkovi sa mu podarilo dostať do Rotterdamu, odkiaľ pokračoval smerom na západ. Jeho cieľom bol New York, do ktorého dorazil 12. novembra 1907. Berl, ktorý si začal hovoriť Bernard, aby jeho meno znelo americkejšie, mal vtedy len 17 rokov.

  1. Značku GANT preslávila pánska košeľa s originálnym designom

Čo si pod značkou GANT predstavíte ako prvé? Ak ste si už obľúbili GANT tenisky, možno sú to práve ony. Pravdou však je, že táto značka sa preslávila výrobou kvalitných košieľ, ktoré sa v 40. rokoch minulého storočia stali neodmysliteľnou súčasťou šatníka každého dobre sa obliekajúceho muža. Po veľkom úspechu pánskych košieľ GANT uviedol na trhu aj kolekciu košieľ pre dámy so sloganom: „GANT vyrába pre ženy košele, nie blúzky.“

  1. Prvá športová kolekcia značky GANT uzrela svetlo sveta v roku 1971

GANT sa svoju ponuku rozhodol rozšíriť v roku 1971, kedy bola uvedená na trh ich prvá kolekcia amerického športového oblečenia. Bol to pre nich nesmierny risk, nakoľko značka bola dovtedy známa len ako výrobca košieľ. Tento krok sa im však vyplatil a nové kúsky sa rýchlo uchytili na americkom trhu. Značke toto rozhodnutie otvorilo mnohé nové možnosti a nakoniec viedlo aj k zrodu kolekcie GANT obuvi a obľúbených GANT tenisiek.

  1. Značka GANT sa stala medzinárodne známou po presťahovaní sa do Európy

Nová kapitola sa pre značku GANT začala písať v 70. rokoch, kedy spoločnosť kúpili traja švédski podnikatelia a presťahovali ju do Švédska. Presun do Európy dodal klasickým americkým dizajnom sofistikovaný európsky nádych, vďaka čomu si značka rýchlo získala svetovú obľubu. Súčasným majiteľom značky GANT je švajčiarsky rodinný podnik Maus Frères, jej centrála však zostala vo švédskom Štokholme.

GANT je dodnes značka oddaná kvalite a inováciám, ktorá naďalej čerpá zo svojho bohatého historického dedičstva. Inak to nie je ani pri kolekciách jej športovej obuvi. Pánske a dámske tenisky GANT sú synonymom pohodlia, vysokej kvality a skvelého štýlu. Ich výhodou je aj to, že ich originálny dizajn, dokáže osloviť skutočne každého. Prispieva k tomu aj fakt, že GANT tenisky sú ideálne nielen na šport, ale aj do práce a na voľný čas. Stačí si len vybrať ten správny model!

Teraz najčítanejšie

Robel

Robel

"Veríme, že zdravie začína v nohách. Správna topánka má pozitívny vplyv na naše zdravie a zároveň je súčasťou našej identity. Preto ponúkame topánky od renomovaných svetových výrobcov, ktorí sa vyznačujú produkciou kvalitnej, módnej a komfortnej obuvi. Do našej ponuky vyberáme pre Vás to najlepšie, aby ste mohli dopriať svojim nohám všetko: krásu, zdravie a štýl. " Robel.sk

Tento blog je platený.