Evolúcia, alebo ako Magát guráž stratil

Zatiaľ čo inokedy vodca akčnej skupiny VZDOR Kysuce bez zábran zverejňuje na sociálnej sieti svoje názory, tentoraz výnimočne cúvol. Či ide o autocenzúru po náhlej strate guráže, alebo prišiel pokyn zo sídla župy, nevedno. Výsledok je však zaujímavý.
Na svojom profile zverejnil Marián Magát už kadečo. Preto vieme, že obdivuje Adolfa Hitlera (tu, tu a tu) a Jozefa Tisa (tu) a že za všetko zlo sveta môžu židia (tu, tu, tu, tu a tu).
Magát vyslovuje obdiv Hitlerovi
Magátove vyjadrenie o holokauste.
A jeho otvorené popieranie.
V roku 2014 kandidoval spolu s Mariánom Mišúnom do Európskeho parlamentu za Slovenskú ľudovú stranu. Z kandidátov SĽS síce získali najviac hlasov, no výsledok bol aj tak tristný. Mišún získal 962 a Magát 810 preferenčných hlasov. Pre porovnanie, najúspešnejší zvolený kandidát, Maroš Šefčovič, získal 66 966 a najmenej úspešný zo zvolených zástupcov do Europarlamentu, Józef Nagy, 14.896 preferenčných hlasov.
Nezabrali Mišúnove silné slová o asociálnych parazitoch.
Ani Magátove tvrdenie, že sme najmocnejší národ na tejto planéte.
V parlamentných voľbách 2016 kandidujú obidvaja za Kotlebovu ĽSNS. Magát s veľavravným číslom 88, ku ktorému sa aj nenápadne hlási.
Nedávno sa spolu s Mariánom Mišúnom prezentovali svojským spôsobom. Asociálov a politikov chceli poslať do pracovných táborov.
Po medialiazácii prezentáciu mierne upravili a pracovné tábory nahradili pracovnou dovolenkou.
A po avíze o možnom trestnom stíhaní, zdá sa stratili guráž úplne a z pracovných táborov sa u Magáta stali fabriky.
Guráž však očividne nestratil „Ctihodný občan“, alias Dávid Kúrňava (tu a tu), ktorý sa v minulom roku „preslávil“ inzerátom, v ktorom ponúkal 25€ za zastrelenie jedného imigranta (tu). Za túto ponuku vyfasoval na súde podmienku. Tentoraz praje Novému času rovnaký osud, aký mala parížska redakcia Charlie Hebdo. Čo poviete, nerozmení si tým podmienku na drobné?
Doplnené 30.1.2016. Dávid Kúrňava pokračuje v téme táborov. Nasledovalo ešte pár podobných statusov a komentárov a mladý Magátov žiak skončil natvrdo v base.
Doplnené 13.11.2016. Po zverejnení statusu predsedu Slovenského hnutia obrody, Roberta Šveca o pracovných táboroch pre Židov v období vojnového Slovenského štátu, z ktorých boli odvážaní do vyhladzovacích táborov smrti, sa k problematike pracovných táborov vrátil aj Magát.

