Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Strana Modrí, Most-Híd je viac než len Mikuláš Dzurinda.

Keď hovoríme o Modrých, je pochopiteľné, že nám príde na myseľ Miki Dzurinda. Avšak táto strana nie je o jednom človeku.

Sme ako orchester, kde každý nástroj má svoju úlohu a význam, a spolu vytvárame harmonickú symfóniu. Nezabúdajme, že za každým úspešným lídrom stojí tím odhodlaných ľudí, ktorí spolupracujú na dosiahnutí spoločného cieľa.V tomto článku predstavím zopár z týchto osobností.

Andrej je partnerom spoločnosti, ktorá sa venuje digitalitálnej transformácii a kybernetickej bezpečnosti. Je členom a bývalým predsedom organizácie Mensa, s bohatou akademickou skúsenosťou cez Boloňskú, Petrohradskú, Londýnsku a Berlínsku Univerzitu. Jeho filantropická činnosť zahŕňa podporu slovenského kultúrneho dedičstva, vrátane vytvorenia sochy Kempelena v Bratislavskom Vodárenskom múzeu. Práve adoptoval 3. dieťa.

Peťo je spolumajiteľ spoločnosti, ktorá je aktívna v oblasti stavebníctva a architektúry. Je jedným zo zakladateľov Slovenskej rady pre zelené budovy a dlhodobo sa venuje téme udržateľnej výstavby. Jeho aktivity v Bratislave – Novom Meste sú neoceniteľné pre lokálnu komunitu. A má fantastickú labradorku :-).

Janka je odborníčka v oblasti energetiky a energetickej legislatívy. Po návrate zo zahraničia vybudovala spolu s manželom Števom rodinnú mliečnu farmu a realizuje projekty pre rozvoj regiónu. Je poslankyňou mestského zastupiteľstva a prednostkou Okresného úradu vo Veľkom Krtíši. Práve ona upozornila na imigrantskú výzvu a vďaka nej sa aj rieši.

S dvadsaťročnou skúsenosťou ako architekt v kanadskom Ontáriu, sa teraz Milo angažuje v regionálnej politike. Kandidoval v komunálnych voľbách 2022 na post primátora Bardejova a je aktívny v rôznych občianskych iniciatívach. Je to lokálpatriot a pravý „východňar“, ktorý tuži vybudovať krajšie a lepšie Slovensko v regiónoch.

Rado je zas spolumajiteľom viacerých firiem v oblasti obnoviteľných zdrojov energie. Jeho angažovanosť v miestnom zastupiteľstve v Bratislave – Ružinov ukazuje jeho schopnosť nielen úspešne viesť firmy, ale pomáhať našej spoločnosti. Okrem iného miluje „suchý“ humor a jeho sarkazmus je povestný :-D

Rasťo je podnikateľ v hotelierstve a turizme, aktívny v oblasti udržateľného podnikania a zelenej transformácie. Je zakladateľom Inštitútu klimatickej neutrality a iniciatívy Zelené Slovensko. Je to detailista a puntičkár, preto vďaka nemu máme skvelý a podrobný program s viac ako 400 bodmi.

Juraj je riaditeľom jednej z divízii reklamnej firmy v Trenčíne a poslancom zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Venuje sa kultúrnym aktivitám, ako je vedenie speváckeho súboru The Gospel Family alebo len tak hrá na omšiach na obľúbených klávesových nástrojoch.

Gabo a Ľuboš, obaja sa vyznačujú podnikateľským duchom a širokým spektrom aktivít, od e-commerce po krízovú komunikáciu. Jeden z nich absolvoval aj známy Rallye Paríž-Dakar.

Michala a Martina zas spája skúsenosť s financovaním projektov z verejných zdrojov alebo riadenie veľkých firiem a inštitúcii v manažérskych pozíciách, či už v Svetovej Konfederácii Odchovancov Don Bosco alebo v slovenskom bankovníctve.

Inými slovami, strana Modrí je viac než len líder Mikuláš Dzurinda. Je to kolektív skvelých a skúsených osobností, ktoré prinášajú nielen unikátne pohľady a kompetencie. Ich spoločným menovateľom je úprimná vôľa vybudovať lepšie Slovensko, kde bude radosť žiť a vychovávať budúce generácie.

Teraz najčítanejšie

Andrej Aleksiev

Som spoluzakladateľ projektu a strany MODRÍ, MOST-HÍD, podnikaťel, partner spol. KRESTON Slovakia, ktorá sa venuje digitalizácii a kybernetickej bezpečnosti. Som členom a bývalým predsedom organizácie Mensa. Okrem iného sa venujem filantropii a vyhľadávaniu osobností slovenskej histórie. Podarilo sa mi postaviť sochu Kempelena v Bratislavskom Vodárenskom múzeu a ďaľšie v spolupráci OZ FABRIKart pripravujeme. Študoval som medzinárodné vzťahy na Boloňskej Univerzite v Taliansku, Petrohradskej Univerzite v Rusku a taktiež Informatiku na Londýnskej a Berlínskej Univerzite. Som ženatý, mám dve deti a psa. :-)