Denník N

Objektívny zmysel života

Existuje objektívny, teda vedou požehnaný zmysel života? Myslím, že áno, jedine, že by sme žili v simulácii:)

Viem, že teraz tesne pred voľbami,  v čase nepochopiteľne brutálnej  vojne na Ukrajine, či topiacich sa ľadovcoch, je toto asi posledná vec čo niekto rieši, ale odpoveď na otázku aký ma život vlastne zmysel, skôr či neskôr dobehne každého. A keď už nie vás, tak vaše deti.

Absencia jasnej a logicky konzistentnej odpovede je nesmierne dôležitá pre tých ľudí a tie deti, ktoré hneď ako stroje nekonajú, ale najprv premýšľajú prečo majú to či ono robiť. Samozrejme pokiaľ ste sa našli v kolónke stroje, neberte to zle, proste len váš mozog to (geneticky, alebo výchovou) podvedome vyriešil, a vďaka tomu sa môžete plne sústrediť na plnenie vašich snov, alebo pracovných povinností. Pre tých ostatných ponúkam moju hypotézu objektívneho zmyslu života, aby ste tým nemuseli strácať čas ako ja niekoľko rokov…

Takže tu to máte v instantnej a stále populárnej MEME forme:

Áno, odpoveď je úplne banálna ~ je to reprodukcia, teda rozmnožovanie. Samozrejme nie je ani tak dôležité čo si myslím, ale prečo si to myslím. Tu v tomto blogu to vysvetľujem podrobnejšie: zmysel života – reprodukcia  ~ v tejto prvej časti vysvetľujem, prečo je to objektívna a vedecky podložená hypotéza.


V druhej, poslednej časti: zmysel života – láska ~ vysvetľujem, prečo vzniklo náboženstvo, prečo dnes nehovoríme na prvom rande že nám ide o zmysel života – teda reprodukciu, ale zamaskovali sme to do romantických viet a činov súhrne označovaných ako láska.

 

PS: prečo si myslím, že môžeme žiť v simulácii?!?
Existuje taká vec, ktorú nájdete v sekcii mágie a kúzel, pardon v  katedre KVANTOVEJ MECHANiKY, ktorá sa volá Bell’s theorem. Nie nemusíte na to klikať, pretože by ste to aj tak, ako ja nepochopili,-) ale v kocke sa jedná o to povestné strašidelné pôsobenie na diaľku, ktoré nedalo spať Albertovi Einsteinovi!

Našťastie prebublávajú nesmelé (ženské) hlasy, že „soudruzi z NDR“ niekde v experimente/interpretácii výsledkov urobili chybu, ale ako píšem skromne hore, nerozumiem tomu, ale logicky sa mi zdá, že ak je to tak, ako tvrdia kvantoví mágovia, tak je to dôkaz, že žijeme v simulácii. Áno, potom zas príde problém slobodnej vôle, ale nebojte aj nato mám hypotézu,-) Myslím si že máme SV, ale ako tušíte je to trocha komplikovanejšie, skoro ako tie Bellove nerovnosti:)

 

 

Teraz najčítanejšie

Tomáš Trník

..som z donútenia optimista, vďaka bohu ateista, ale aj omylista zaoberajúci sa filozoficky fyzikou ~ vedecky ľuďmi ~ ľudsky prírodou..