Denník N

Žilinka – über alles

Ako nemá verejne vystupovať ústavný činiteľ a dupľom „kandidát“ na prezidenta SR ….

Z dnešnej ( 18.09.2023)  monotónnej tlačovky, či skôr prednášky súčasného držiteľa kresla i titulu generálneho prokurátora našinca mrazí. Na jednej strane priniesla strašne málo a na strane druhej, prezradila neuveriteľne veľa.

Obsahovo bola totiž len jednostranným účelovým útokom urazeného štátneho úradníka, n-tého ústavného činiteľa na konanie a kroky prezidentky SR, nášho ústavného činiteľa č.1.. Najmä na tie výroky a administratívne, či právne kroky, s ktorými si hlava štátu dovolila  polemizovať s interpretáciou výkladu § 363 podľa právneho názoru generálneho prokurátora a jemu podriadenej suity. Pani prezidentka si totiž dovolila opakovane spochybňovať, že jedine náš neomylný generálny prokurátor, má vždy ten jediný správny a nikým nespochybniteľný právny názor, že má prosto vždy pravdu. Ľudovo povedané, že má patent na rozum. Našinca až mrazí z predstavy, čo by sme si bez neomylného Mr. Žilinku na tomto svete počali, keby nám ho niekto, ako sám povedal, „ukrižoval“.

Generálny prokurátor sa opakovane vysmieval z toho, ako si pani prezidentka pri osobnom rozhovore s ním pomáhala písomnými poznámkami. Takýto výsmech je netaktný, neslušný a nehodný každého ústavného činiteľa. Proste sa to medzi slušnými ľuďmi nepatrí. Nehľadiac na to, že sám šéf generálnej prokuratúry bol pri jeho dnešnej nešťastnej tlačovke obsypaný písomnými poznámkami, notesmi, zápisnicami a na vrch obložený aj dvomi mlčiacimi pritakávačmi,  jeho námestníkmi. Vynesené klebety zo stretnutia dvoch ústavných činiteľov ( prezidentka – generálny prokurátor) dali nepriamo za pravdu našej prvej dáme, že každé jej ďalšie osobné stretnutie so súčasným náčelníkom generálnej prokuratúry, je len stratou času.

Na strane druhej nám pán generálny prokurátor nechtiac a neplánovane prezradil nekonečne veľa o svojich morálne – vôľových vlastnostiach. Nestranní psychológovia by mohli skonštatovať pomstychtivosť, nevraživosť,  vzťahovačnosť, narcistické rysy, či  silne zníženú až obmedzenú schopnosť sebareflexie a sebakritickosti.

A hlavne neustále a neúmerne zdôrazňovanie inštitútu funkcie generálneho prokurátora. Pritom každá funkcia aj tá Vaša Mr. Žilinka je tak, ako aj my na tomto svete, len dočasná….

Transparentnosť súčasného generálneho prokurátora začala a skončila pred parlamentnou výberovou komisiou na výber generálneho prokurátora.  Teraz len chronicky uteká nielen pred novinármi, ale aj pred ich otázkami.  Keď je pán generálny tak presvedčený o svojej pravde, o správnosti jeho právneho výkladu §363 prečo opätovne neumožnil novinárom, aby mu položili nejaké otázky ?

Nebudete to vari aj preto, že novinári ako aj ostatní našinci, občania tejto republiky nie sú hodní  jeho  pozornosti?

Náš n-tý ústavný činiteľ komunikuje len so seberovnými.  Pravda s výnimkou prvého ústavného činiteľa, pani prezidentky.

Prosto nad ním už v tejto republike nie je nikto.

Aj vo Vatikáne už údajne spozorneli, či kvôli nemu nebude potrebné korigovať výklad nového aj starého zákona.

Čím to je, že tlačové konferencie súčasnej hlavy štátu p. Čaputovej sú úplne iné,  ako tlačovky generála generálnej prokuratúry ?

Nebudete to aj tým, že kým náčelník GP chodí na služobné cesty a zahraničné návštevy hlavne do Srbska a Ruska,  naša pani prezidentka je v súčasnosti na dlhodobej návšteve v USA?

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...