Denník N

Kožené kabelky – kvalita, ktorá trvá

Kabelka je neoddeliteľnou súčasťou ženského šatníka. Je praktickým pomocníkom, ktorý sa postará o všetky vaše drobnosti, a zároveň je štýlovým doplnkom ku každému outfitu. Výnimočnou klasikou je kabelka z kože, na ktorú mnohé ženy nedajú dopustiť.

Prečo kožená kabelka?

Kabelky vyrobené z kože sú známe svojou kvalitou a dlhou životnosťou. Budú tak vašimi vernými spoločníkmi oveľa dlhšie, ako ich syntetické kolegyne. Sú síce o niečo drahšie, no pôsobia mimoriadne luxusne. Obávať sa nemusíte ani toho, že vyjdú z módy. Kožené kabelky sú nadčasovým kúskom, ktorý je na scéne už veľmi dlho.

Medzi kabelkami z kože nájdete modely v rôznych veľkostiach aj farebných prevedeniach. Každá si tak môže vybrať tú svoju – či už preferujete priestrannú každodennú kabelku alebo hľadáte niečo menšie na výnimočné príležitosti.

Starostlivosť o kožu

Koža je prírodný materiál, ktorý neustále pracuje a vyžaduje špeciálnu starostlivosť. V opačnom prípade môže dôjsť k jej poškodeniu či deformácii. Preto, ak chcete aby vám kožená kabelka dlho slúžila, je potrebné dodržať niekoľko základných pravidiel starostlivosti o ňu.

V rámci prevencie je vhodné kabelku impregnovať špeciálnym prípravkom. Impregnácia ju potom chráni pred vlhkosťou a nečistotami. Okrem toho je vhodné koži dopriať dostatok výživy v podobe na to určeného krému.

Zašpinila sa vám kabelka? Žiadny strach. V prípade znečistenia ju čo najskôr vyčistite pomocou navlhčenej handričky a následne utrite do sucha. Ak došlo k rozsiahlejšiemu a odolnejšiemu zašpineniu, môžete si zaobstarať špeciálnu čistiacu penu. V žiadnom prípade však nepoužívajte obyčajné mydlá či prípravky určené na topánky. Mohli by vašu kabelku poškodiť.

Na čo ešte si dať pozor?

Koža je náchylná na príliš vysoké teploty – pri ich dlhšom pôsobení sa vysušuje a praská. Kožené kabelky preto nikdy nesušte pri kúrení ani otvorenom ohni. Rovnako nie je dobré nechávať ich na miestach, kde budú dlhodobo vystavené slnečným lúčom. Tie z nich vyťahujú farbu a spôsobujú blednutie, čo je hrozbou najmä pre farebné kúsky. Kabelku preto skladujte na tmavom a chladnom mieste, napríklad zavretú v skrini alebo v šatníku na poličke. Bežného vystavenia slnečným lúčom počas nosenia sa však báť nemusíte, hrozbou je len jeho dlhotrvajúce pôsobenie.

Pozor si dajte tiež na prepĺňanie, keďže dlhodobé preťažovanie môže zapríčiniť vyťahanie kože. Väčšie modely, vo veľkosti A4, znesú záťaž približne 2 kilogramy, zatiaľ čo najmenšie modely len okolo 0,5 kg.

Tak ktorú?

Kožené kabelky sú kúskom, ktorý vás bude sprevádzať kamkoľvek. Ak hľadáte niečo, čím zažiarite medzi kolegami v práci, skúste jeden z priestranných a praktických modelov. Okrem výnimočného dizajnu vám ponúkne dostatok miesta na uloženie všetkého, čo budete počas dňa potrebovať. Chystáte sa na večierok, oslavu alebo svadbu? Potom vás oslovia štýlové modely do ruky, napríklad v elegantnej čiernej alebo béžovej farbe.

Teraz najčítanejšie

Robel

Robel

"Veríme, že zdravie začína v nohách. Správna topánka má pozitívny vplyv na naše zdravie a zároveň je súčasťou našej identity. Preto ponúkame topánky od renomovaných svetových výrobcov, ktorí sa vyznačujú produkciou kvalitnej, módnej a komfortnej obuvi. Do našej ponuky vyberáme pre Vás to najlepšie, aby ste mohli dopriať svojim nohám všetko: krásu, zdravie a štýl. " Robel.sk

Tento blog je platený.