Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Prečo strana Modrí, Most-Híd nemôže odstúpiť.

Pretože stelesňuje posledný bastión politickej rovnováhy.

Vo vode turbulentnej politiky, kde sa politické strany boria o preferenciu národa, strana Modrí, Most-Híd predstavuje jedinečný most medzi konzervatívnym a progresívnym, medzi domácim a minoritným. Aj keď jej preferencie v prieskumoch verejnej mienky nemusia naznačovať veľký úspech v nadchádzajúcich voľbách, predsalen je tu niekoľko dôvodov, prečo nemôže – a nemala by – odstúpiť.

V situácii, kedy ľahko pravicové a ľavicové strany ukazujú známky extrémizmu a polarizácie, Modrí, Most-Híd fungujú ako stabilizátor a moderátor. Ako politická sila, ktorá je schopná diskutovať a pracovať na kompromisoch, jej prítomnosť na politickej scéne je nevyhnutná pre zabezpečenie racionálneho a udržateľného rozvoja.

Príkladom je aj fakt, že sa snaží o súdržnosť medzi rôznymi etnickými a kultúrnymi komunitami. V dobe, keď sa otázky identity stávajú stále dôležitejšími, schopnosť spájať ľudí je mimoriadne cenná.

Taktiež v ére, kedy význam a úloha Európskej únie je stále relevantnejšia, Modrí poskytujú hlas rozumu a kozistentnosti. Je to strana, ktoráje obhajcom silnej a integrovanej EÚ snažiacej sa o blaho všetkých členských štátov.

Ak Modrí, Most-Híd odstúpi, kto zaujme ich miesto? PS je ľavicová strana. Demokrati stredová. SASKA je síce pravicovejšia, ale aj euroskeptickejšia. Strany na všetkých koncoch politického spektra sa čoraz viac radikalizujú a stávajú sa stále menej schopnými nájsť kompromis. Ak stratíme Modrých, stratíme nielen ich racionálny prístup k politike, ale aj potenciál na vybudovanie širších koalícií, ktoré by sa mohli vyhnúť extrémom.

Preto, aj keď nemá strana Modrí, Most-Híd najlepšie preferencie, jej existencia je nevyhnutná. Jej schopnosť moderovať, integrovať a diskutovať je v dnešnej polarizovanej politike nenahraditeľná. Nie je to len otázka prežitia jednej strany; je to otázka zachovania politického pluralizmu a zdravého demokratického systému.

Takže, keď sa budúce voľby nevyhnutne priblížia, je dôležité, aby sme si uvedomili, čo by sme mohli stratiť. Modrí, Most-Híd nemôže a nemal by odstúpiť. Naopak, mali by sme sa zjednotiť za touto stranou ako za našim posledným bastiónom politickej rovnováhy a súdržnosti.

Teraz najčítanejšie

Andrej Aleksiev

Som spoluzakladateľ projektu a strany MODRÍ, MOST-HÍD, podnikaťel, partner spol. KRESTON Slovakia, ktorá sa venuje digitalizácii a kybernetickej bezpečnosti. Som členom a bývalým predsedom organizácie Mensa. Okrem iného sa venujem filantropii a vyhľadávaniu osobností slovenskej histórie. Podarilo sa mi postaviť sochu Kempelena v Bratislavskom Vodárenskom múzeu a ďaľšie v spolupráci OZ FABRIKart pripravujeme. Študoval som medzinárodné vzťahy na Boloňskej Univerzite v Taliansku, Petrohradskej Univerzite v Rusku a taktiež Informatiku na Londýnskej a Berlínskej Univerzite. Som ženatý, mám dve deti a psa. :-)