Denník N

Vzdajme sa. Lebo sa iní pokakali.

Každý sme si odmakali volebnú kampaň, pred sebou máme ešte pár dní. Namiesto hodnotenia nášho volebného programu, od začatia kampane čelíme výzvam na odstúpenie. Nonsens. Nechoďte na konkurz do práce, lebo môžete neuspieť, vzdajte sa v prospech iného uchádzača. Neašpirujte o vzťah, lebo vás dáma môže odmietnuť, alebo sa môžete rozísť a neskôr dokonca rozviesť. Nesnažte sa, vzdajte sa. V prospech koho? No nejakého iného, lebo teraz mu to viac točí. Vopred, lebo vás o to niekto vo svojej intelektuálnej bratislavskej bubline láskavo požiada. V dobrom. Pre všeobecné dobro.

Aké je sebavedomie strán, ľudí a časti novinárov, ktorí namiesto sústredenia sa na rast pravice, sústredia sa na výzvy, aby sa vzdala strana s meranými preferenciami 1,5%? Pre istotu nás nedávajú ani do porovnávania volebných programov strán, hoci je kvalitný. Škoda tej malichernosti a malosti. Preto sa u nas darí pohrobkom komunizmu a novej generácii fašistov. Kvôli nejednotnosti.

Ak mám voči niečomu zásadnú pochybnosť a dôvod na obozretnosť, sú to ľudia bez konzistentného názoru a ambícií. A vytrvalosti. Buď si stojím za svojím rozhodnutím a hodnotovým presvedčením a budem znášať následky, alebo slasť z úspechu. Bojovníci až do konca. Verní princípom a hodnotám. Takí sme my, Modrí. Takých voličov budeme mať. Ak ste takým alebo takou, nemáte strach. Volíte z presvedčenia, že konáte správne.

Môj odkaz je nasledovný.

1. Voľte pravicu. Ľavica to tu rozfláka, zadľžia krajinu a ďalšie generácie ešte viac. Na podniky, ktoré zamestnávajú ľudí, sa opäť hodí bremeno financovať výplody skorumpovaných mozgov, ktoré NIKDY neriadili žiadny podnik a potrebujú legálne podplácat svoj elektorát. Odíde ešte viac mladých do zahraničia, stratí sa chuť a dôvod tvoriť hodnoty, ísť za spoločný úspech tejto krajiny. Bude sa rozdávať, a pestovať závislosť ľudí od štátu. Silného štátu, aby si politici zgustli na pocite moci, keď vám jednorázovo rozdajú omrvinky z koláča, ktorý celý patrí vám. Plus nastane zmena kurzu v zahraničnej politike smerom na východ.

2. Ak ste sa rozhodlí voliť pravicu, je to skvelé. Voľte podľa svojho presvedčenia. Položte si otázku, či chcete aby boli veci inak, alebo po starom. Či spôsob výkonu politiky, správanie politikov, ich reálne činy, stav Slovenska zodpovedajú vašim očakávaniam a prinášajú pre vás nejaké výhody, spokojnosť, nádej. Ak áno, voľte tých ktorí tu boli posledných 15 rokov. Či sa cítite ako tí, na ktorých záleží, a dáva vám to zmysel. Ako vo vzťahu. Ak chcete aby to bolo inak, bez frustrácie, bitiek, emócií, osobnej nevraživosti, s víziou úspešnej reality a budúcnosti, budete musieť byť odvážny a odvážne. Treba byť odvážny, ak chceme zmeniť veci. Preto to hoďte to nám, Modrým, Most-Híd. Lebo vám rozumieme. Lebo to presne takto vnímame, a máme guráž, schopnosti a riešenia sa tomu postaviť.

Teraz najčítanejšie

Rastislav Amrich

Člen predsedníctva a predseda programovej rady strany Modrí, Most-Híd. Podnikateľ, zakladateľ Inštitútu klimatickej neutrality a iniciatívy Zelené Slovensko. Venuje sa téme klimatickej zmeny a zelenej transformácie. Žije a pracuje v Bratislave a Košiciach. Slobodný, bezdetný.