Denník N

Richard Vašečka: Re: Kto v týchto voľbách zradí voličov ako MOST a SIEŤ?

Pred pár dňami uverejnil uvedený poslanec NR SR príspevok, na ktorý chcem reagovať. Chcem sa ohradiť voči hrubej nehoráznosti, ktorú R. Vašečka používa prakticky počas celej predvolebnej kampane voči KDH resp. v tomto prípade priamo voči I. Janckulíkovi (titul. foto).  Deje sa to formou platenej inzercie na verejných portáloch Denník štandard a Denník postoj, na ktorú je prakticky nemožné reagovať.

R. Vašečka píše:

Ako dopadli strany Sieť a Most, ktoré sa rozhodli „presadiť svoj program a obmedziť korupciu“? Nakoľko boli úspešní vo svojom odhodlaní zastaviť Fica a Pellegriniho? [1]

Ako dopadli strany OĽaNO, KÚ, SME rodina, ktoré sa rozhodli presadiť svoj program a obmedziť korupciu a boj proti mafii? Skončilo to klasikou: „Mysleli sme to dobre, ale skončilo to ako vždy.“ Bolo to OĽaNO, aj KÚ a SME rodina, kto podporil do funkcie M. Žilinku. Dnes vidíme v priamom prenose, ako sa vplyvní ľudia domáhajú „spravodlivosti“ cez paragraf 363 s pomerne  vysokou úspešnosťou. Alebo ako sa neposunula kauza únos Vietnamca – klasika tvárime sa skutok sa nestal. V Nemecku padli právoplatné rozsudky. V politike nie sú podstatné úmysly, ale výsledky.

Myslím si, že dnes nikto na Slovensku nepochybuje o tom (okrem OĽaNO a KÚ), že z porazeného R. Fica urobilo najmä  OĽaNO a KÚ víťaza nastávajúcich volieb svojou neschopnosťou. O tom nepochybujú ani medvede hnedé.

Tento uvedený obsah je dôkazom toho, že R. Vašečka stratil zmysel pre realitu a vyjadrené športovým slovníkom:  „Strelil si gól do vlastnej brány a ešte sa z toho teší.“

R. Vašečka píše:

V skutočnosti najskôr dva roky kryli Roberta Fica na poste premiéra a Roberta Kaliňáka na poste ministra vnútra. Pre osvieženie pamäte, splnomocnencom tejto vlády Roberta Fica bol aj súčasný podpredseda KDH Igor Janckulík, ktorý bol ako poslanec Siete súčasťou vtedajšej vládnej koalície.

Počas tejto vládnej koalície prišlo k vražde Jána a Martiny. Pellegrini vystriedal Fica a Saková Kaliňáka a „karavána išla ďalej“. Rozkrádanie štátu, zaostávanie Slovenska, korupčné kauzy, „naši ľudia“.[1]

Ďalší obsah navodzuje dojem, že KDH resp. I. Janckulík je nejaký zradca, nakoľko nevylúčil spoluprácu s Hlasom.  R. Vašečka na adresu I. Janckulíka napísal A, ale „zabudol“ dodať B. To kľúčové posolstvo. I. Janckulík po vražde Jána a Martiny ako jediný poslanec vystúpil z vládnej koalície a odišiel do opozície. Vo funkcii splnomocnenca pre výstavbu rýchlostných ciest pôsobil bezplatne 1,5 roka. Za ten krátky čas pôsobenia vo funkcii sa spustila príprava a výstavba na úsekoch R2, R3, R4. Prosím Vás neotierajte si „pero“ o KDH do budúcnosti. Ešte ste sa hrali na pieskovisku s kýblikom a lopatkami, keď ľudia z KDH ako F. Mikloško zápasili o charakter tohto štátu.

Nerozumiem, ale jednej veci: R. Vašečka bol predsedom školského výboru v období 2020-2023. V tom čase sa ukázalo, že diplomová práca I. Matoviča je plagiát. Prečo ste neodstúpili z postu predsedu školského výboru na protest voči tomuto podvodu. Prečo ste nevyzvali I. Matoviča, aby sa ospravedlnil za svoj čin? Predsa nie je normálne, že „fake magister“ po tomto zistení zostal premiérom našej krajiny. To príslovie: Lož má krátke nohy platí stále.

Ten Váš slogan: Môžete nám veriť.

Pri všetkej úcte. Máme skúsenosti ako vám môžeme veriť – ako jediná krajina v Európe sme mali zatvorené kostoly počas pandémie. Česko ako najateistickejšia krajina v Európe mala kostoly otvorené. Kde ste boli, prosím?

Ako vám môžeme veriť v hodnotových otázkach, keď váš minister V. Lengvarský schválil opakovane štandard pre zmenu pohlavia aj bez chirurgického zásahu. Ako sa to mohlo stať, v najkonzervatívnejšom parlamente? Kde ste boli, prosím?

Žiaľ skutky počas posledných troch rokov hovoria o niečom inom. Neverím vám.

Neverím posolstvu „fake magistra“ I. Matoviča, neverím sloganu „Môžete nám veriť.“ Neverím ľuďom ako I. Matovič, R. Vašečka, V. Remišová, M. Krajčí, E. Heger, ktorí svojou neschopnosťou premrhali šancu, ktorú dostali po vražde J. Kuciaka a M.Kušnírovej. Neverím spomínaným ľuďom. Vládli nám „neschopní príbuzní.“

Aj preto budem voliť KDH. KDH dnes predstavuje posledný pevný bod na politickej scéne.

Možno urobili v minulosti chyby, ktoré spôsobili, že 8 rokov neboli v parlamente, ale dnes cítim, že sa to zmení.

[1] Richard Vašečka: Kto v týchto voľbách zradí voličov ako MOST a SIEŤ? | Konzervatívny denník (postoj.sk)

 

Teraz najčítanejšie

Peter Nevedel

Volám sa Peter Nevedel. Pochádzam z Oravy. Vyštudoval som Žilinskú Univerzitu v Žiline. Zaujímam sa o kultúru, ekonomiku, politiku. Moje hobby je vytrvalostný beh-maratón. Moje bežecké krédo: Kde je cieľ tam je vôľa!