Denník N

Bude Slovensko liberálny, progresívny štát alebo sa vráti ku klérofašistickým hodnotám?

Už pomaly to budú len hodiny, ktoré nás delia od parlamentných volieb. Slovenskí politici strašia liberálnym fašizmom a inými nezmyslami.
Triezvo uvažujúci občan Slovenska si zrazu s hrôzou uvedomuje, že jednotliví predstavitelia politických strán sa stávajú najväčšou hrozbou pre túto krajinu. Začíname sa sami seba pýtať, čo si počať s týmto hlukom, ktorý sa na nás valí zo všetkých strán.

Foto: TASR

Do parlamentných volieb na Slovensku zostáva len niekoľko dní a stále viac a viac sa nestačíme čudovať, s čím v rámci politických diskusií, predvolebnej kampane prichádzajú jednotliví predsedova a zástupcovia politických strán.

Už aj vplyv ruskej propagandy prostredníctvom užitočných hlupákov a servilných rusofilov, ktorí akoby vôbec nemali schopnosť kritického myslenia (oni sú si veľmi dobre vedomí toho čo robia), ustúpila do úzadia.

Áno, IRA – Ruská internetová agentúra prostredníctvom svojich trolích fariem ovláda sociálne siete a ovplyvňuje dianie v jednotlivých krajinách vo svoj prospech. Najžiarivejším príkladom boli voľby v roku 2016 v USA, kde Rusko priamo zasahovalo do prezidentských volieb.

Podľa hodnotenia Intelligence Community Assessment z januára 2017 Rusko zasahovalo do prezidentských volieb v USA v roku 2016 nielen preto, aby ublížilo jednému kandidátovi a pomohlo druhému, ale aj „podkopalo dôveru verejnosti v demokratický proces v USA“.

Ak by vyhrala kandidátka demokratov Hillary Clintonová, ruskí predstavitelia „boli pripravení verejne spochybniť platnosť výsledkov“ prostredníctvom vyhlásení a kampaní na sociálnych sieťach.

Namiesto toho bol Trump vyhlásený za víťaza a Moskva akcelerovala svoje aktivity, aby využila rozdelenú a v niektorých častiach pobúrenú americkú verejnosť. Nikto nedával šancu Trumpovi, že by mohol vyhrať a tak demokratickí zmýšľajúci Američania viac menej účasť na voľbách odignorovali a následne prišla ľadová sprcha.

Donald Trump, ktorý vo svojej podstate v živote nič nedokázal. Všetko, čoho sa dotkol, zbankrotovalo. Muž, ktorý nenávidí vzdelaných ľudí do morku kostí, nikdy nečítal žiadnu knihu.

Mizogýn, ktorý nazýva ženy prívlastkami, ktoré mi slušnosť nedovolí napísať.

Mizogýn, podľa ktorého žena je dobrá len na to, aby ste ju schmatli za…

Trump teraz čelí štyrom trestným žalobám, ktoré zahŕňajú 91 trestných obvinení v štyroch jurisdikciách. Donald Trump sa zaoberá tým, čo psychológovia nazývajú projekcia. Takže kedykoľvek obviní niekoho iného z niečoho, je takmer zaručené, že to robí on sám.

Vo svojich vystúpeniach vykazuje známky vážneho kognitívneho poškodenia. Zjavne sa u neho preukazujú príznaky demencie. Na svojich zhromaždeniach tára, dopúšťa sa verbálnych prešľapov a zdá sa, ako keby mal bludy.

Ako si inak vieme vysvetliť jeho vyhlásenie na zhromaždení, kde uviedol, že v prieskumoch prezidentských volieb 2024 vedie pred Obamom, a ak bude zvolený, on zastaví druhú svetovú vojnu?

Foto: Informed Comment

A tu si uvedomme, ako sa správajú predstavitelia strán Smer-SSD, Republika, SNS, Sme rodina. Ide o tých, ktorí velebia politiku Viktora Orbána.

Diskurz, ktorý už niekoľko rokov vedú proti prezidentke SR, vychvaľujú politiku Viktora Orbána, ktorý v skutočnosti je izolovaný na medzinárodnom poli a v Donaldovi Trumpovi vidí svojho idola. Verejne vyzýval, že mu a konzervatívcom chýba a aby sa čoskoro navrátil. Predstavitelia týchto strán na Slovensku sa snažia spochybniť dôveru v demokratické inštitúcie, Európsku úniu a NATO.

A ďalším hráčom, ktorý by v žiadnom prípade nemal zasahovať do volieb, je cirkev. História sa opakuje a zažívame to, čo bolo počas Slovenského klérofašistického štátu.

V Rusku je to napríklad patriarcha Kirill, ktorý od prvých rokov Putinovho pôsobenia pri moci získaval rastúci vplyv v ruskej spoločnosti. Od samotného počiatku invázie Ukrajiny sa stal prominentnou hlásnou trúbou vojenských cieľov Kremľa.

V USA to boli a sú evangelikáni, ktorí označujú Trumpa, že ho zoslal Boh, aby zachránil USA!

A poďme na Slovensko. Fundamentálni kresťania, ktorí sa neštítia ničoho, aby presadili svoju vieru a svoje nazeranie na spoločnosť, sa rozpŕchli a metastázovali do všetkých politických strán na Slovensku.

A máme tu fakt, že slovenskí biskupi vyzývajú kresťanov, aby nevolili strany podporujúce registrované partnerstvá. Zaujímavé je, že klérofašisti im vôbec na Slovensku a v slovenskej politik nevadia.

Kresťanskí politickí predstavitelia označujú marginalizovanú LGBTQ+ komunitu za pliagu. Ďalší za liberálny fašizmus, progresívny puč. Ale keď prepukne akýkoľvek škandál, že duchovní zneužívajú maloletých chlapcov a dievčatká, tak sú všetci ticho.

Tu sa žiada uviesť zopár faktických údajov. Podľa správy Williamsovho inštitútu z roku 2021, ktorá skúmala ľudí zo 175 krajín, sa zistilo, že priemerná úroveň prijatia pre LGBTQI+ komunitu sa od 80. rokov minulého storočia výrazne zvýšila.

V poslednom desaťročí rôzne krajiny na celom svete neustále pracujú na implementácii zákonov, ktoré chránia komunitu LGBTQ+ pred diskrimináciou vo vzdelávacích inštitúciách, na pracoviskách a v spoločnostiach.

Čo podľa vás robí národ skutočne priateľským k LGBTQI+? Progresívne zákony, politiky a zásahy spojené s liberálnym verejným a politickým pohľadom zaručujú práva a slobodu komunity LGBTQI+.

A krajiny, ktoré úspešne zvládli oboje, sa dnes považujú za krajiny priateľské k LGBT. A čuduj sa svete, sú to vyspelé západné krajiny, kam väčšina Slovákov emigruje. Sú to tie skazené západné krajiny, kam politici vysielajú svoje deti na štúdiá, kde deti ruských oligarchov a vysokých štátny predstaviteľov Ruska študujú a žijú si svoje životy.

V prvej skupine sú to tieto krajiny: Portugalsko, Fínsko, Španielsko, Nórsko, Island, Belgicko, Dánsko, Kanada, Holandsko a Malta.

Foto: Wandertooth

V druhej skupine ide o najviac priateľské krajiny voči LGBT komunite pre medzinárodných študentov: Holandsko, Dánsko, Kanada, Nemecko, Španielsko, Švédsko, Island, Uruguay, Írsko, Argentína.

Takže, kto tu straší liberálnym fašizmom, progresívnym pučom, len ukazuje na to, aký je buď hlúpy  – neznalý alebo zákerný a snaží vyvolávať strach a nenávisť medzi ľuďmi, lebo ničím iným nevie zaujať svojich voličov.

Zostáva len nádej, že občania Slovenska – a hlavne mladí ľudia – sa zmobilizujú a 30. 9. 2023 pôjdu voliť. Veď je to úplne logické. Liberálny znamená znášanlivý, tolerantný k iným názorom, zmierlivý s prejavmi odlišnej ideológie.

A jeden praktický príklad. Máte firmu, študujete cudzí jazyk, keď robíte/vykazujete progres, tak napredujete, darí sa vám a vy ste spokojný.

 

Teraz najčítanejšie

Róbert Eisner

Tlmočník-prekladateľ, ESP lektor. Člen Progresívneho Slovenska.  Profesijné skúsenosti v oblasti medzinárodných vzťahov, bilaterálnej a multilaterálnej spolupráce, ocenenia a vyznamenania: Honorary Texan Degree - ocenenie udelené guvernérkou štátu Texas Ann Richards, CRUZ DE ALFONSO X EL SABIO - Rytiersky rád udelený Španielskym králom Juanom Carlosom I.