Denník N

Mohol prísť Matovič ku Sulíkovej konverzácii nezákonne?

Na snímke podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matoviè (O¼aNO) poèas tlaèovej konferencie po stretnutí predstavite¾ov koalície, ktoré sa konalo vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave v sobotu 20. augusta 2022. Všetko speje k tomu, že ministri SaS podajú k 31. augustu demisiu. Predseda strany a minister hospodárstva Richard Sulík o tom informoval po sobotnom koaliènom stretnutí vo vládnom hoteli Bôrik. Ïalšie stretnutie má by v piatok (26. 8.), Sulík v òom však ve¾ký zmysel nevidí. Ako komentoval, pozície sú jasné. FOTO TASR - Dano Veselský *** Local Caption *** koalièná kríza
Na snímke podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matoviè (O¼aNO) poèas tlaèovej konferencie po stretnutí predstavite¾ov koalície, ktoré sa konalo vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave v sobotu 20. augusta 2022. Všetko speje k tomu, že ministri SaS podajú k 31. augustu demisiu. Predseda strany a minister hospodárstva Richard Sulík o tom informoval po sobotnom koaliènom stretnutí vo vládnom hoteli Bôrik. Ïalšie stretnutie má by v piatok (26. 8.), Sulík v òom však ve¾ký zmysel nevidí. Ako komentoval, pozície sú jasné. FOTO TASR – Dano Veselský *** Local Caption *** koalièná kríza

Blog je len úvahou, pre niekoho možno konšpiráciou. Je v ňom však dôležité upozorniť na to, že Matovičova nenávisť môže siahať až mimo zákon.

Obsah tejto tlačovej konferencie neprinieslo žiadne prekvapenie. Nevideli sme zásadne odhalenie korupcie, žiadnu spreneveru, ani nič podobné. Dozvedeli sme sa len, že je Richard Sulík aj po rokoch v politike hlupák, ktorý nedokáže pochopiť v jeho excelovskej hlave, že komunikácia s niektorými ľuďmi je toxická.

Čo je ale problém? Môžeme ísť na hranu konšpirovania, ale predpokladajme, že si Igor Matovič vyberá dane z minulosti. “Náhodou” sa totiž dostal k súkromnej komunikácii bývalého vicepremiéra a ministra. Čo to znamená? Richarda Sulíka niekto s dostupnými zdrojmi sledoval/sleduje. Naskýta sa tu aj otázka, či to nebol samotný Jaroslav Haščák, alebo niekto z Penty, avšak pokiaľ za nich Sulík loboval, tak by zrejme nebola potrebná jeho diskreditácia.

Druhou a pravdepodobnejšou možnosťou je, že Igor Matovič využil svoj dobrý vzťah s Borisom Kollárom, ktorého nominanti mali pod palcom SIS, prípadne mu informácie podsunul jeho vlastný minister vnútra Mikulec. Jedna, či druhá, prípadne aj tretia nevypovedaná cesta k spomínaným informáciám však usvedčuje Igora Matoviča zo zneužitia právomoci osoby, ktorá mu “náhodou” tieto informácie podstrčila.

Ak teda máme vyvodiť záver z tejto tlačovej konferencie, tak je celkom jednoduchý. Nenávisť Igora Matoviča neutícha a plánuje sa mstiť všetkým a za každú cenu. Možno sa k Igorovi Matovičovi dostala skutočne informácia len náhodou. Jeho osobné spory mu však na toľko zatieňujú racionálne myslenie (pokiaľ nejaké niekedy mal), že na seba sám upozorňuje veľmi nebezpečným spôsobom.

Teraz najčítanejšie