Denník N

História sa opakuje, socializmus nefunguje.

V posledných dňoch to vidíme v praxi: štátne školstvo a štátne zdravotníctvo nefunguje.
Napriek jednofarebnej vláde Smeru, ktorá sa tvári, že štát všetko vyrieši (tváriť sa vie zo všetkých najlepšie), sme naopak svedkami totálneho zrútenia systému.

Robert Fico so svojou perepúťou mal 4 roky neobmedzenú moc na to, aby Slovensko pretvoril na svoj obraz. Mohol z neho vybudovať sociálny štát škandinávskeho typu. Síce by to ruinovalo ekonomiku, ale aspoň by po ňom ostal model, ktorý tak veľmi rád vo svojich (najmä predvolebných) vystúpeniach spomína.
Možno však skutočne Robert Fico a jeho 83 poslušných hlasovačov v parlamente za uplynulé 4 roky pretvorili Slovensko na svoj obraz. Ako teda vyzerá?
Štát v podaní vlády Roberta Fica a Smeru dnes nedokáže garantovať ani základnú zdravotnú starostlivosť, ani vzdelanie.
Po dlhých rokoch vládnutia Smeru (a ako nezabúda premiér pripomenúť, počas rokov ekonomického rastu) si dnes pacient musí priniesť do nemocnice príbor a toaletný papier, sestry dávajú výpovede, kľúčové nemocnice sú nútené zatvárať svoje oddelenia a učitelia štrajkujú v uliciach.
Vitajte v 21.storočí na Slovensku.
Vitajte v krajine socialistického premiéra Roberta Fica.

Teraz najčítanejšie

Milan Roman

Začínal som ako živnostník, dlhé roky som podnikal. Dnes som šéfom novovytvorenej sekcie podnikania a zamestnanosti SDKÚ-DS kandidujem na kandidátke SDKU-DS s číslom 2.