Denník N

Posledné slovo pred bitkou

Píšem tieto riadky ako moje posledné pred voľbami. Priatelia, ak sa podarí zabrániť vláde grázlov z smerohlasu náckov a dezolátov, bude to o povestný chlp. A nemal by som pokojný spánok, ak by som nenapísal ešte týchto pár viet. K voľbám.

Končí kampaň, drsná, špinavá a nechutná. O pár dní bude niekto jasať, niekto mať hlavu v smútku. Asi nepoviem nič nové (nepredpokladám, že tieto riadky čítajú volič smerhlasorepublikoví), že zase raz hráme all in. Predpokladám, že vám priatelia netreba vysvetľovať, čo by sa stalo, ak by vládu zostavili také hyeny, ako Smer, Republika, či SNS. Asi netreba vysvetľovať, čo by sa dialo, aká by to bola katastrofa. Preto je jediná šanca tá, že hlasy divných voličov prebijeme. A to je možné iba v tom prípade, ak pôjdeme voliť vo veľkom a minimum hlasov prepadne.

Teraz k veci. Nechcem príliš mudrovať, ale predsa len, toto sú už moje štvrté voľby, politiku sledujem, roky som sa snažil písaním zmeniť názor voličov dezolátskych strán. Popri tom sa človek hodne naučí. Takže moje odporúčania sú.

  1. Nehľadajte dokonalosť, nenájdete ju. Žiadna strana, ani žiaden jedinec nie je dokonalý. Dokonalosť nájdete jedine vo viere v Boha.
  2. Tak isto nehľadajte dokonalého šéfa nejakej strany. Taký neexistuje. Predpokladám, že ani vaša rodina nie je dokonalá a tú si môžete aj trochu kreovať, či vyberať a tiež sa nie všetci úplne vydaria.
  3. Dôležité je dať si na pomyslené váhy klady a zápory. Čo preváži, to je rozhodujúce.
  4. Ak sa vám šéf strany nepáči a máte voči nemu animozitu, ale iní sú OK, ak je k dispozícii program, ktorý vás chytí za srdce, treba voliť a použiť krúžky. Na to sú.
  5. Politika nesmiete milovať, to je úplný základ. Emočné naviazanie je extrémne nebezpečné, lebo kriví úsudok a prehliadate vo svojej „láske“ k politikovi všetky jeho prešľapy. Politika treba kontrolovať! Nie milovať.
  6. Asi najdôležitejší tip. Spomínal som ho často, ale opakovanie je matka múdrosti. Znie, že ĽUDIA SA NEMENIA! To vám potvrdí každý študovaný psychológ. Ľudia sa môžu a vedia sa iba chvíľu, kým im to vyhovuje, pretvarovať, že sa zmenili. Garantujem vám, že nikto z politikov sa nezmenil. Kto bol psychopatom, zostane ním. Kto bol patologickým narcisom, zostane ním. Kto bol zlodej, chrapúň podliak, zákerák, tak ním aj zostane. Keď sa budete riadiť týmto pravidlom, nemôžete sa zmýliť.

Kandidujem za Sasku na mieste č. 58. Pár viet k tomuto. Rovno vravím, nie sme dokonalí. Rovno vravím, ani Sulík nie je dokonalý. Viaceré veci by som urobil inak, s viacerými vecami nesúhlasím. Ale na druhej strane sa ho musím aj zastať, lebo ho poznám cirka 11 rokov a ešte som pod ním aj pracoval vyše dvoch rokov. Je svojský, je dosť sebavedomý, je aj tvrdohlavý, ale rozhodne nie je korupčník. Prisámvačku, dal by som do stávky čokoľvek na to, že nikdy od nikoho nezobral úplatok. Tým som si istý. Navyše, zažil som ho ako ministra hospodárstva a môžem potvrdiť, že ťažko a tvrdo sa zasadzoval za pomoc a rozvoj najmä východu, tvrdo a nekompromisne išiel za cieľom vyboxovať nízke ceny elektriny pre všetkých (žiaľ aj pre ficovoličov) a snažil sa pomôcť všade, kde sa dalo.

Píšem to ako niekto, kto nie je Sulíkov obľúbenec. Nie však preto, aby som vyplakával, nevadí mi to, nie každý môže byť predsedov obľúbenec. Spomínam to však preto, aby bolo každému jasné, že nie som vôbec jeho sfanatizovaný a nekritický obdivovateľ.

Napriek tomu verejne vravím, že si ho vážim a mám ho svojim spôsobom rád. Lebo málokto si uvedomuje, koľko toho Sulík pre Slovensko spravil. Žiaľ, je to tak a ja osobne to poznám veľmi dobre, že za dobre vykonanú prácu vás málokto pochváli. Ale akákoľvek maličkosť, zlyhanie, niečo dobabrané, tak to sa nafúkne ako héliový balón a zveličí sa to do nebies. Myslím, že to pozná úplne každý z vás.

Viem, že mnoho ľudí je na vážkach. Sú tu podsúvané naratívy, že Saska je povaľač vlád. Nuž, ako sa to vezme. Ten, kto najviac o tom vykrikuje, istý fejkový magister z Trnavy, je väčší povaľač vlád. Ak si povieme, že Saska povalila Radičovej vládu, tak ju povalil úplne, ale že úplne rovnako Igor Matovič.  A druhé povalenie vlády? Nepovalil ju náhodou sám Matovič, ktorý vyšklbol demisiu z prezidentského paláca? Povedal, že ju podá (po koľký raz už klamal?) a ak by tak učinil, vláda pokračuje.

To, že Saska je istota toho, že sa nebude robiť zo zákonov trhací kalendár, toho, že sa nebude drancovať rozpočet, že nebude možné šialeným spôsobom rozhadzovať miliardy na populistické nápady v noci vygenerované v nejakej chromej hlave, že sa nebudú flagrantne a neustále porušovať dohodnuté pravidlá,  lebo to nedopustí, je cnosť a nie biľag. Aj za cenu straty flekov! Osobne si myslím, že toto by malo byť na pochvalu a nie na hejt. Ale populistické a infantilné hejty iných strán dokázali tak Slovač zmanipulovať, že zásadovosť, česť, dodržiavanie zákonov a pravidiel sa považuje za slabosť a úchylku.

Dvadsaťšesť rokov som podnikal a živil som sa sám. Nikdy, ale nikdy som od štátu nedostal nič, naopak, iba polená. Nič štátu nedlžím, žiadna firma (pokiaľ som ich mal, boli dve) nemala žiadne podĺžnosti, žiadna neskončila krachom. V roku 2019 som skúsil prvý krát verejnú správu ako vedúci oddelenia výstavby, územného plánu a životného prostredia na MÚ v Stupave. Bolo to hlavne preto, aby v prípade, ak by bola možnosť a moje skúsenosti boli želané aj niekde inde, aby som mal už nejaké skúsenosti.

Po voľbách 2020 som sa zúčastnil výberového konania na miesto konateľa spoločnosti MH Invest,s.r.o., lebo som mal pocit, že to je presne to, čo by som zvládol dobre.  Nastúpil som na miesto konateľa už s istými skúsenosťami s prácou vo verejnej správe a urobil som kus práce o čom píšem tu:

https://dennikn.sk/blog/3575611/moja-skusenost-v-statnom-dvelopingu/

 

Záverom toľko. Ak budete voliť Sasku, viete čo volíte. Všetky naše pozitíva a negatíva. Nič vás neprekvapí. Som si istý, že pozitíva prevažujú. Nemáme korupčné kauzy, máme najlepší program, naša kampaň je hodnotená ako najtransparentnejšia (férovo treba dodať, že asi rovnako ako PS), naši členovia sú zväčša odborne zdatní, lebo u nás je to tak, že nemáme 150 univerzálnych Truhlíkov, ale každý sa venuje svojej oblasti a je dobrý v niečom.

Ak ste čítali moje články už predtým, tak viete, že ja osobne som si zobral za cieľ (keďže som mal tú možnosť byť veľmi blízko pri tom), opraviť pravidlá a legislatívu tak, aby nás zahraniční investori neobchádzali. S týmto sa ešte nikto nikdy seriózne nezaoberal! Preto vyzerá reálny záujem investorov tak, ako vyzerá. Preto, keď sa o nás obtrie investor (a nie je ich málo) a keď zistí, v akom biednom stave je naša pripravenosť a koľko trvajú procesné úkony, tak mastí inde. Presne ako tí čínski baterkári, o ktorých blúznil Igor.

Viem, ako to zmeniť! Viem, ako pomôcť k nášmu toľko deklarovanému cieľu! Vyšší ekonomický rast! Táto cesta, prílev zahraničných investícii je jednou z najjednoduchších a najlacnejších čiastkových riešení. Stojí to málo  a má to trvalý efekt. Na štátnu kasu, na zamestnanosť a priamo na platy.

Preto, kto chápe o čom píšem, prosím podporte ma krúžkom, budem mať silnejšiu pozíciu pri presadzovaní mojej agendy. Som č. 58 na kandidátke Sasky, ktorá má číslo 12.

Good luck všetkým a šťastnú ruku vo voľbách prajem.

Teraz najčítanejšie