Denník N

Slovensko legalizovalo eutanáziu (satira)

Ilustračné foto © DALL·E
Ilustračné foto © DALL·E

Parlament včera schválil zákon povoľujúci eutanáziu, a to aj napriek silnému odporu dvojkoalície Návrat ku koreňom / Späť na stromy pod vedením Oľgy Vízenfeldovej. Líderka Progresívnej platformy Michaela Rabuczka povedala, že je to krok správnym smerom, pretože „konečne sa bude dať na Slovensku nielen žiť“. Pozitívne ohlasy prišli aj z občianskeho združenia Ďakujeme, odchádzame, ktoré sa o legalizáciu eutanázie snažilo dlhodobo, no mimovládna organizácia Zubami-nechtami vyhlásila, že toto rozhodnutie bude mať ešte „neblahé dôsledky“.

Minister zdravotníctva Ivan Šálaj (ZNOVA) však dnes povedal, že ideologické spory nebudú najväčším problémom a podľa analýzy investigatívneho portálu Vlastnou hlavou môže aplikácia práva na eutanáziu stroskotať na katastrofálnom stave slovenského zdravotníctva. Aktívna eutanázia je síce plne hradená zo zdravotného poistenia, no bez doplatku je iba „základný balíček“ Šibenica, ktorý na ukončenie života používa obesenie. Zdravotnícky analytik Michal Harasty však upozorňuje, že  v praxi sa to týka iba poistencov dvoch súkromných poisťovní, zatiaľ čo poistenci štátnej poisťovne si slučku budú musieť doniesť z domu.

 

© Spravodajský portál TRK. Tento článok je satira a opísané udalosti sa nikdy nestali. Akákoľvek podobnosť so skutočnosťou je čisto náhodná.

Teraz najčítanejšie

Dušan Kolcún

Skaut, manžel, otec, syn, brat, stredoškolský učiteľ, pseudointelektuál, kaviarenský povaľač, dobrý kamarát viacerým, blízky priateľ nemnohým, milovník kofoly a slaných tyčiniek, amatérsky gitarista, resp. vlastník gitary, na ktorú v poslednej dobe padá prach, z donútenia kuchár, otec na rodičovskej dovolenke a muž v domácnosti, slniečkár, človek z regiónov a pravdepodobne najväčší nadšenec do vojny vo Vietname v našej dedine, ktorý v rámci boja s nudou a depresiou začal písať takéto hlúposti.