Denník N

Revúca kraľuje antisystému. Antisystém kraľuje v Revúcej.

Voľby 2023 certifikovali stav mentálneho sveta na Slovensku.
Revúca ako kolíska dávnej a už až bájnej vzdelanosti a chrabrosti, je v súčasnosti kolískou antisystému, a uvedomelostnej zbabelosti.
Sme protikladom s našou históriou a dokonca s tým, za akých sa pasujeme aj teraz.
Po spracovaní volebných výsledkov do pomerov mentálnych svetov je Revúca najhoršia so všetkým, s čím ju môžeme relevantne porovnať.

Podľa výsledku volieb v jednotlivých obciach vidíme, ako to je naozaj s mentálnym svetom ich obyvateľov. Je to  skutočný certifikát toho ako ľudia rozmýšľajú, akí naozaj sú. Nie je to dojem, ktorý môže byť subjektívny. Nie je to anketa alebo prieskum. Pre túto voľbu ľudia fyzicky išli do volebnej miestnosti a po predložená OP sa  podpísali. Nič presnejšie a reálnejšie nie je.

Keď výsledky volieb na Slovensku hodnotíme ako katastrofa (síce očakávaná), tak neviem, aký prívlastok mám zvoliť pre Revúcu. Nie len podľa toho, ako to v Revúcej funguje, ako sa ľudia správajú (alebo nesprávajú), ale teraz aj podľa volebných dát sme Revúca, ako mesto, katastrofa v katastrofe Slovenska.

Grafy ukazujú dva “mentálne svety” obyvateľov miest, regiónov.

Antisystém – sú voliči strán SMER, HLAS, Republika, SNS, Sme Rodina, OĽANO

Demokracia  – sú  voliči strán PS, Demokrati, SAS, KDH

Pomeru medzi týmito spoločenskými skupinami ukazuje jednoducho, ale 100% vypovedateľne, aký je pomer medzi mentálnymi svetmi. Ten prvý názorový svet drží spoločnosť v stagnácii alebo ju ťahá do minulosti a ten druhý by ju v uvedomení chcel posúvať dopredu.

Revúca ako kolíska dávnej a už až bájnej vzdelanosti a chrabrosti, je v súčasnosti kolískou antisystému, a uvedomelostnej zbabelosti. Sme protikladom s našou históriou a dokonca s tým, za akých sa pasujeme aj teraz.

Po spracovaní volebných výsledkov do pomerov mentálnych svetov je Revúca najhoršia so všetkým, s čím ju môžeme relevantne porovnať.

Žiadne porovnateľne veľké mesto (7000 obyvateľov a viac) nemalo horší pomer ako Revúca. (Horšie boli len rurálne mestá s iba takmer polovičným počtom obyvateľov).

Revúca mala v tomto horšie výsledky ako najhoršie mestá ako Detva, Čadca, Snina, Veľký Krtíš a ďalšie.

Revúca – mesto malo horšie výsledky ako Revúca –  okres. To znamená, že obyvatelia mesta sú viac antisystémoví ako rurálny zvyšok okresu.

V tabuľke môžete vidieť aj malé regionálne mestá Hnúšťa a Tisovec s horšou bilanciou. Primátori týchto miest kandidovali za Sme rodinu a SNS. Na Oslavách SNP ´23 v Revúcej boli títo hosťami primátora Buchtu a tvorili zhromaždenie spolu s Republikou a Brat za Bratom.

 Rovnaké mentálne svety sa priťahujú a spolupracujú. Navonok samozrejme pôsobia dôstojne a hovoria o fungovaní a spolupráci. Musíme však vidieť za tento filter a vidieť ich podstatu – ich mentálny svet. Pretože  ten bude utvárať našu spoločnosť, nie ich vonkajší prejav.

Voľby do NR SR 2023 vytvorili mentálnu mapu Slovenka a je to katastrofa. A v strede tejto krajiny je mesto, ktoré je mentálnym jurským parkom aj v rámci  tejto slovenskej katastrofy. Je to mesto Revúca – mesto PSG. Dnes mesto antisystému.

Myslím, že by sa mali  títo voliči vyzbierať na výstavbu budovy, ktorá by bola pripomienkou a symbolom ich mentálneho sveta.

Zároveň by to bola zaujímavá dvojatracia pre cestovný ruch – kontrast dávnej vzdelanosť a súčasnej spoločenskej hlúposti.

Teraz najčítanejšie