Denník N

Ako ďalej po voľbách a koho voliť?

Kladiem si otázku čo nastane po voľbách? Budeme mať nemecké platy? Fínske školstvo? Švajčiarský zdravotný systém?

Nemyslím si! Tak ako sledujem dnešnú politickú scénu, rozhodnutie voličov je ozaj ťažké. Ale týmto by som chcel poukázať, že nie všetky strany sú rovnaké. Ako nevolič SMERu, lebo túto stranu sa nedá voliť – veľa káuz, rozkrádanie štátneho majetku, chráni iba svojich podporovateľov (oligarchov), CT, sifón a veľa veľa iných – teraz úprimne, kto počul o toľkých kauzách za Dzurindovej vlády? :D áno boli kauzy, ale čo sa deje teraz je úplne svinstvo proti občanom Slovenska. V inom štáte takáto vláda sama odstúpi, ale nežijeme v inom štáte a tejto vláde je veľa odpustené a nerozumiem prečo. Čo je prínosom tejto strany pre ľudí? Ja neviem, nepocítil som nič, iba prázdne sľuby. Pritom je spoločnosť na pokraji chudoby (morálnej, rodinnej a finančnej). Stredná trieda už prestáva existovať a je veľká priepasť medzi…..

Ďalšie štandardné strany mali príležitosť sa ukázať, bohužial nezvládli to. V tomto prípade, asi najväčšie sklamanie pravicového voliča je SIEŤ. Netvrdím, že táto strana je zlá, skôr mám pocit, že predseda tak ako dobre naštartoval túto stranu, tak aj kvôli nemu padá dole. Pofiderné financovanie prezidentskej kampane a následne pofiderné úvery na parlamentnú kampaň. Potom áno/nie – idem/nejdem, volič je zmätený. Ale v tom si musia urobiť poriadok voliči.

KDH, MOST, SAS a SNS – neviem, nekomentujem. Bola šanca, vieme čo dokážu. Mňa nepresvedčili.

Čo je pre mňa  príjemné prekvapenie je koalícia OĽaNO – NOVA. Keď čítam, počúvam a stretávam sa s týmito ľuďmi, som úplne presvedčený, že ich budem voliť a konkrétne ľudí z NOVA. Na začiatku, keď vznikla NOVA, som im úplne fandil. Sklamaním prišlo zlúčenie s ľudmi z SAS. Ale poučili sa, že takéto spojenectvo sa nevypláca a preto chválim, že NOVA sa rozhodla a hlavne Daniel Lipšic ak odídu. Chválim. A áno, každý robí chyby a každý sa musí učiť na svojich chybách.

Tu by som chcel odporučiť všetkým nerozhodnutým voličom a aj rozhodnutým. Prečítajte si program, aktivity členov, ktorí kandidujú do NRSR, aktivity čo urobili pre spoločnosť. JA SOM ROZHODNUTÝ a budem voliť zmenu a budem veriť, že voliči nebudú voliť iba z presvedčenia ale aj z programového vyhlásenia. A čo sa týka predsedu hnutia NOVA – nevidím, nedočítal som sa ani jednej kauze, kde bol on ministrom. Ale tu opäť odporúčam čítať na socialnej sieti aktivity poslanca Lipšica.

 

Voliči a nevoliči. 5.3.2016 je čas sa rozhodnúť správne, teraz je tá šanca – šanca na zmenu. Treba voliť, je to naša demokratická povinnosť. Ľudia v minulosti by kvôli tomu položili život, aby mohli voliť. Dnes veľa ľudí, aj keď nie su spokojný so súčastným stavom, nejdú voliť – čo je chyba. Ako múdry človek povedal:

Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás.

To je trest za neochotu podielať sa na politike.

Platón (428 – 328 p.n.l.)

 

 

 

Teraz najčítanejšie