Denník N

Tomášova tajomná výprava do Hranolova

V úvodnej pilotnej časti seriálu Hranolovo sme sledovali Tomáša, ktorý sa stal novým ministrom školstva. Najskôr váhal s prijatím nominácie, do diskusií o školstve chodil s nevôľou. V pamäti nám zostala jeho pamätná veta „Som tu preto, že nemali poslať koho iného“ ale napokon sa nechal presvedčiť apelom na jeho skúsenosti krízového manažéra.
V ďalšej epizóde seriálu Hranolovo sa stretneme s Tomášom, ktorý sa postaví pred obrovské výzvy. Ako sa mu podarí zvládnuť túto novú úlohu?
Tomáš bude musieť riešiť pokračovanie reformy v školstve, zabezpečiť dostatok peňazí na realizáciu podporných opatrení vo vzdelávaní a presadiť zmenu financovania materských škôl. A to nie je všetko! Musí riešiť pracovné podmienky učiteliek a učiteľov a zaviesť systém pravidelného zvyšovania učiteľských platov.
A čo s dostupnosťou materských škôl? Podarí sa mu vyriešiť poplatky súvisiace s právnym nárokom na miesto v škôlke pre deti od 3 rokov? Podarí sa mu do škôlok dostať pomoc ľudí z komunít?
Neľahkú úlohu bude mať aj pri segregácii rómskych detí. Podarí sa mu zastaviť žalobu komisie a vyhnúť pravidelným vysokým pokutám?
Zostane na to sám alebo sa mu podarí získať peniaze od Richarda? Podarí sa mu presvedčiť Roba, aby si to vzal aj za svoju tému? Podarí sa im spoločne zabrániť exodu mladých do zahraničia? Podarí sa zachrániť budúcnosť Hranolova? To všetko a ešte viac sa dozviete v ďalších častiach seriálu Hranolovo.
Nenechajte si újsť ďalšiu časť tohto napínavého seriálu s názvom: Knižnice pre materské školy.

Teraz najčítanejšie