Denník N

MUSICBOX 35 | 2023: Novinky

Prinášam tri novinky, ktoré mi posledné dni robili milú spoločnosť. Pekné počúvanie priatelia.

TEMPLE BALLS – Avalanche (2023)

Temple Balls je hardrocková skupina z Fínska, Avalanche je jej už štvrtý album. Kapela získala uznanie druhým albumom (Untamed), ktorý im dal možnosť koncertovať na domácom a medzinárodnom pódiu s kapelami, ako Sonata Arctica, Queen, Battle Beast, Deep Purple či Uriah Heep.

Album nahrali: Arde Teronen (spev), Jimi Välikangas (basová gitara), Jiri Paavonaho (gitara), Niko Vuorela (gitara) a Antti Hissa (bicie).

LYNCH MOB – Babylon (2023)

Niekedy sa zdá, že George Lynch je známy skôr pre svoj tvorivý vzťah s Donom Dokkenom, než pre svoju úžasne vynaliezavú a lyrickú hru na gitare. Lynch Mob je v súčasnosti hlavným projektorm legendárneho gitaristu, album Babylon naznačuje, že veľký potenciál.

Ide už o ôsmy štúdiový album, má klasickejší, lynchovský nádych než vynikajúca nahrávka The Brotherhood z roku 2017, pričom nový vokalista Gabriel Colón predstavuje veľký prínos a posun kapely. Okrem neho a Georgea Lyncha (gitary), tu hrá Jimmy D’Anda (bicie) a Jaron Gulino (basová gitara).

TERRANCE MARTIN & CURLY – Curly (2023)

Album Curly je 9-skladbovou ódou na jeho zosnulého otca, bubeníka Ernesta „Curlyho“ Martina, ktorý zomrel v marci 2023. Curly nielenže vzdáva hold jazzovým koreňom Terracea, ale má aj posvätnejší a hlbší význam.

Na albume sa podieľa množstvo významných hudobníkov, rátane Kamasiho WashingtonaCoryho Henryho a Roberta „Sput“ Searighta.

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.