Denník N

otvorený list riaditeľov RTVS

…kto by premárnil možnosť takej sledovanosti?

Václav Mika
Generálny riaditeľ RTVS
Rozhlas a televízia Slovenska
Mlynská dolina
845 45 Bratislava
V Trnave dňa 10. februára 2016
VEC: Výzva na vytvorenie priestoru na diskusiu vo verejnom záujme

Vážený pán generálny riaditeľ RTVS

nikdy by sme si nedovolili zasahovať do dramaturgie verejno-právnej televízie, no kedže ide o významný verejný záujem, tak ako to verejne definoval vo veci pána I.Matoviča aj p.premiér R.Fico, nedá nám nereagovať.
Obraciame sa preto na Vás so žiadosťou, aby ste sprostredkovali verejnú diskusiu premiéra R.Fica s Igorom Matovičom, ktorá vyžaduje neutrálnu pôdu. Veríme, že práve verejno-právna inštitúcia dokáže vytvoriť priestor na objasnenie sporu vo verejnom záujme, ktorý pred nedávnom otvoril premiér R.Fico.
Napokon aj Vy iste vnímate, že priama diskusia oboch týchto politikov by verejnosť zaujímala, a že je silnou verejnou objednávkou. O to väčšmi, že onedlho nastanú voľby do NRSR . O to väčšimi, že sa takéto stretnutie za 6 rokov účinkovania OĽANO a I.Matoviča na scéne NRSR, ešte neuskutočnilo.
Keďže verejno-právna televízia ponúka formáty venujúce sa politickým, spoločenských udalostiam, nepochybujeme, že môže sprostredkovať diskusiu premiéra R.Fica s Igorom Matovičom a že by to divácka obec RTVS ocenila.
Veríme, že ako predstaviteľ verejno-právnej inštitúcie budete mať záujem vyhovieť záujmu verejnosti a našej žiadosti vyhoviete. Domnievame sa, že Vaše formáty „O 5 minút dvanásť“ alebo „Sobotné dialógy“ Vám ku tomu núkajú ideálny programový priestor. Za ochotu Vám, pán generálny riaditeľ, vopred ďakujeme.
S úctou
Jozef Viskupič
Viera Dubačová
Ján Budaj

Teraz najčítanejšie

Ján Budaj

Venujem sa verejným otázkam. Vediem Zmenu zdola, demokratickú úniu, som poslancom NRSR.