Denník N

Aké čižmy sa nosia túto zimu? Tu je 5 typov, ktoré sú stále in

Chystáte sa tento rok na kúpu nových zimných topánok? Chcete niečo originálne, alebo radšej niečo univerzálne a nadčasové? V oboch prípadoch sú dobrou voľbou dámske čižmy. Tie sú dnes už natoľko bežné, že je niekedy ťažké uveriť, že kedysi ich ženy vôbec nenosili. Tu je 5 typov, ktoré sa každoročne vracajú na módne móla.

Nízke členkové čižmy

Prvé nízke dámske čižmičky boli predstavené v roku 1804. Najskôr sa vyrábali z hodvábu a saténu. Prírodná koža sa začala používať až oveľa neskôr. Tá je dnes jedným z najobľúbenejších materiálov členkovej obuvi spolu so semišom, nubukom a ekokožou. Členkové čižmy môžete nosiť k nohaviciam, sukni aj k šatám. Modely v neutrálnych farbách sú preto skvelým doplnkom kapsulového šatníka každej ženy. Veľmi štýlové sú aj tzv. Chelsea boots s bočnými elastickými panelmi.

Klasické čižmy pod kolená

Ak členkové čižmy nie sú pre vás, uprednostniť môžete vyššie typy pod kolená. Tie sa stali senzáciou v roku 1913, kedy si manželka francúzskeho návrhára Paula Poireta obliekla na svoj výlet do New Yorku vyššie biele čižmičky. Čižmy pod kolená sú veľmi populárne aj preto, že sú veľmi elegantné a ľahko kombinovateľné. Na výber máte nespočetné množstvo štýlov, no trendmi tohto roka sú riasené čižmy ako aj jazdecké a kovbojské modely.

Vysoké čižmy nad kolená

Vedeli ste, že takéto čižmy pôvodne slúžili na ochranu nôh pri jazde na koni? Možno práve preto boli do 18. storočia topánkami výlučne pre mužov. Ženy ich začali nosiť až v 60. rokoch a módnym fenoménom sa stali okolo roku 2016, kedy ich preslávili celebrity ako Ariana Grande. Ak sa pre ne rozhodnete, kombinovať ich môžete s dlhým svetrom, splývavými maxi šatami alebo minisukňou a objemným topom.

Šnurovacie čižmy

Čižmy so šnurovaním sú známe aj ako vojenské čižmy. Podobný typ obuvi totiž nosili vojaci počas anglickej občianskej vojny, či americkí vojaci vo vojne v roku 1812. Dnes sú mimoriadne obľúbenými dámskymi topánkami a to aj preto, že sa hodia prakticky ku všetkému. Ak ste za klasiku, voľte čierne šnurovacie čižmy, nájdete ich však aj v iných farbách. Pozornosť venujte aj ďalším detailom, ako sú napr. pracky, ktoré sú trendom tejto sezóny.

Čižmy s kožušinou

V zime majú byť nohy v teple. Praktickou a štýlovou voľbou sú preto čižmy s kožušinou. Tá môže byť použitá priamo na ich zateplenie alebo len zvonka na dekoráciu. Originálnym typom zimnej obuvi sú aj topánky z prírodnej ovčej kožušiny, ktoré reprezentuje predovšetkým americká značka UGG. Zaujímavým faktom je, že podobné topánky nosia v Austrálii ako papuče. Vo zvyšku sveta sú však čoraz módnejšou obuvou do chladného počasia.

Neviete sa rozhodnúť? Navštívte internetový obchod Robel.sk, kde si môžete vyfiltrovať dámske čižmy podľa svojich predstáv. Obujete sa tu preto rýchlo, teplo a štýlovo.

Teraz najčítanejšie

Robel

Robel

"Veríme, že zdravie začína v nohách. Správna topánka má pozitívny vplyv na naše zdravie a zároveň je súčasťou našej identity. Preto ponúkame topánky od renomovaných svetových výrobcov, ktorí sa vyznačujú produkciou kvalitnej, módnej a komfortnej obuvi. Do našej ponuky vyberáme pre Vás to najlepšie, aby ste mohli dopriať svojim nohám všetko: krásu, zdravie a štýl. " Robel.sk

Tento blog je platený.