Denník N

Skeptikov sprievodca Fenoménom: Medzihra II – Čo sa to deje v americkom Kongrese?

Jedným slovom, chaos. Tak to aspoň vyzerá zvonku. Zvnútra je to tiež veľmi chaotické, no zároveň aj trochu organizované. V Snemovni reprezentantov proti sebe momentálne stoja dva silné tábory. To nie je v rámci návrhov zákonov síce nič nové, no v tomto prípade to absolútne nestojí na straníckej príslušnosti jednotlivých aktérov. Jedným táborom sú podporovatelia tzv. UAPDA, teda navrhovanej provízie v komplexnej legislatíve, ktorá autorizuje celý obrovský obranný rozpočet Spojených štátov na nasledujúci rok. Tento zákon musí byť schválený do konca decembra (zvyčajne do 21.12.) a následne podpísaný americkým prezidentom, aby nadobudol účinnosť. (Podrobnejšie informácie som poskytol v minulom príspevku). Druhý tábor predstavujú momentálne už piati vysokopostavený členovia Snemovne (Mike Turner, Mike Rogers, Mike Johnson – možno je to krstným menom), no aj Senátu (Mitch McConell, Roger Wicker). Z ich strany ide o koordinovanú snahu buď úplne zastaviť alebo aspoň vypustiť tri kľúčové časti z UAPDA:

  1. Všetky fyzické materiály súvisiace s UAP budú predmetom vyvlastnenia (angl. eminent domain) zo strany americkej vlády.
  2. Kongres bude mať právo predvolať si (angl. power of subpoena) a pod prísahou vypočuť kohokoľvek, o kom bude mať podozrenie, že má niečo spoločné s UAP ako takými, ako aj programami reverzného inžinierstva objektov UAP.
  3. Prezident zloží nezávislú 9-člennú komisiu zostavenú z odborníkov v oblastiach národnej bezpečnosti, medzinárodných vzťahov, vedy, ekonómie, histórie a sociológie, ktorá bude mať za úlohu posúdiť zverejnenie všetkých dokumentov súvisiacich s UAP. V prípade, že niečo komisia neodporučí zverejniť, bude to musieť aj náležite zdôvodniť.

Banálnou, no aj bazálnou otázkou tu je, že pokiaľ nemá DOD, spravodajská komunita a súkromné spoločnosti pôsobiace v obrannom priemysle čo skrývať, a teda, že Fenomén nie je skutočný, prečo by sa voči tomu takto verejne a neodôvodnene postavila skupina niekoľkých z najmocnejších kongresmanov a senátorov v Spojených štátoch? Odpoveď je tu skutočne len jedna a tú si viete nepochybne zodpovedať sami. Táto celá fraška je v skutočnosti tým najsilnejším dôkazom toho, že Fenomén je skutočný, no aj toho, že existuje reálny materiál z objektov UAP.

Ostáva nám teda čakať, pretože momentálne veľa nezmôžeme, keďže to v súčasnosti leží v rukách občanov Spojených štátov. Práve tí musia tlačiť na svojich volených zástupcov v Kongrese tým, že im budú vyvolávať a písať listy, čím vyjadria svoju podporu v prospech UAPDA.

Osobne som pred niekoľkými mesiacmi, v čase, keď sa ešte podpora pre UAPDA formovala v Senáte, napísal a odoslal podporno-kritický list trom senátorom, Charlesovi Schumerovi, Marcovi Rubiovi a Kirsten Gillibrand, v nasledujúcom znení:

 

„Vážení senátori Kirsten Gillibrand, Marco Rubio a Charles Schumer,

Hoci nie som občanom Spojených štátov, píšem tento list ako znepokojený občan inej krajiny. Moje obavy pramenia z nedávno veľmi diskutovanej témy UFO/UAP, ktorá si získala pozornosť medzi širokou verejnosťou, ako aj v Kongrese Spojených štátov amerických.

Nedávny vývoj v rámci tejto diskusie obnažil dve veci:

  1. Niektorí predstavitelia Vašej krajiny zámerne zadržiavajú informácie o UFO/UAP pred širokou verejnosťou. Netýka sa to však len občanov Spojených štátov, pretože táto téma nie je individuálna, stranícka ani jednostranne americká. Tento problém je ľudský; čo znamená, že toto poznanie patrí celému ľudstvu, nielen niekoľkým vybraným samozvaným jednotlivcom hlboko v útrobách DOD a spravodajskej komunity, čo ma privádza k môjmu druhému bodu.
  2. Spojené štáty americké, so všetkými svojimi chybami, mali byť v tomto svete šampiónom demokracie, no, ako odhalila absurdná miera utajenia okolo UFO/UAP, je adekvátne položiť si nasledujúcu otázku: Sú Spojené štáty stále vôbec demokraciou, keď skupina nevolených predstaviteľov rozhoduje o tom, čo môže a čo nemôže verejnosť (a možno celé ľudstvo) vedieť?

Mohol by som v tejto téme pokračovať ďalej, ale nemá to zmysel. Ste si vedomí závažnosti tohto problému a nepochybne ste si plne vedomí toho, čo je v stávke. Zámerne som do tohto listu nezahrnul realitu Fenoménu, pretože je nateraz nepodstatná, keďže pravdepodobne existuje nezávisle od toho, čo si o ňom ktokoľvek z nás môže myslieť. Avšak, len samotné pomyslenie naň malo dostatočnú silu na to, aby ukázalo, že Vaša krajina nemusí byť taká nezávislá a demokratická, ako sa javilo.

Teraz máte na výber. Buď podľahnete tlaku skupiny nikým nevolených predstaviteľov, ktorí popierajú poznanie možnej väčšej reality, alebo povstanete a ukážete svetu, že americké inštitúcie a ich ľudia sú dostatočne silní na to, aby túto búrku ustáli. Kongres, ktorý spoluvytvárate, zostáva poslednou baštou demokratických princípov, ktoré ste prisahali dodržiavať, keď ste sa rozhodli slúžiť všetkým ľuďom vo Vašej krajine.

Nechám vás premýšľať o mojich posledných slovách. Keďže svet sa nám pomaly rozpadá pred očami, skutočne verím, že Vaša krajina má jedinečnú príležitosť postaviť sa do čela v odhalení tohto Fenoménu svetu. Ak sa vám to podarí, máte šancu zastaviť, a možno aj zvrátiť tento neustále expandujúci rozklad.

Ľudia si pomaly uvedomujú, že sa niečo deje; podľa môjho skromného názoru to však zástupcovia Snemovne a Senátu do značnej miery naťahujú dúfajúc, že to pominie, a vlastne by aj mohlo, pretože verejnosť nevie, čo si má myslieť, a preto dostatočne netlačí na svojich volených zástupcov. Je však dobré mať na pamäti aj to, že je cnosťou veľkého štátnika, ak vie rozpoznať, čo je prospešné pre verejnosť, aj keď to verejnosť sama pre seba nevie pomenovať. Som si plne vedomý toho, že v dnešnej dobe sa politici boja robiť to, čo je správne, keď sa o to verejnosť dostatočne nezaujíma, ale to nie je dôvod, pre ktorý si ľudia vyberajú volených predstaviteľov. Vyberajú si ich, aby namiesto nich robili ťažké rozhodnutia.

Chcem sa Vám poďakovať za Váš čas, ako aj všetku prácu, ktorú robíte, a prajem Vám veľa šťastia. Prosím, nepodliehajte tlaku, akokoľvek obrovskému, ale zostaňte na ceste, ktorú ste si zvolili. Majte na pamäti, že história si Vás zapamätá.“

Nebojte sa, nie som naivný. To, čo som senátorom napísal, predstavuje zrnko piesku hodené do pieskovej duny, no napriek tomu je to dôležité. Na to, čo im ľudia napíšu sú členovia Kongresu a ich poradcovia receptívni, a preto treba mať na pamäti, že bez tých zrniečok piesku by žiadna duna neexistovala.

Spojené štáty majú obrovské množstvo problémov so svojím demokratickým procesom, počnúc netransparentným volebným systémom, ktorý nereflektuje hlas ľudu (viď víťazstvo Trumpa, pričom Clintonová mala viac hlasov od ľudí), pokračujúc obrovskou diskrepanciou v zastúpení Senátu k pomeru populačnej hustoty v jednotlivých štátoch USA, končiac častou paralýzou jednej (alebo oboch) z komôr Kongresu kvôli straníckej zaujatosti jeho predstaviteľov. Každý z týchto problémov je veľmi komplexný, no všetky majú svoj pôvod v dichotómii Demokrati/Republikáni. Jednou z hŕstky tém, ktoré túto dichotómiu totálne nabúrali je téma Fenoménu, pri ktorej sa straníckosť takmer úplne vytratila, čo má svoj historický precedens len v obdobiach, ktoré sú skutočne vážne (napr. 11. september 2001). UAPDA je legislatíva, ktorá nemá obdoby nikde na svete a pokiaľ majú tieto informácie vyjsť na verejnosť, UAPDA je cestou, ako to dosiahnuť spôsobom, ktorý je hodný magnitúdy tejto zmeny v ontologickej realite ľudstva ako takého. Ak UAPDA neprejde, stane sa to tak či tak, no kolaterálne škody budú omnoho väčšie. Momentálne si pravdepodobne myslíte, že tu to trochu preháňam, no verte mi, že nie. Viac o jednotlivých nuansách toho, aký potenciálny dopad by malo kontrolované priznanie existencie Fenoménu na platforme UAPDA vs. bez nej si povieme v nadchádzajúcom príspevku. To však záleží od toho, kedy nadácia Sol zverejní záznamy zo svojich konferenčných príspevkov. V prípade, že to nestihnem ešte v tomto roku, Vám týmto chcem popriať krásne sviatky a všetko dobré do nového roka.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo postrehov ma neváhajte kontaktovať na e-mailovej adrese [email protected].

Teraz najčítanejšie