Denník N

Vieme ešte protestovať?

Demokracia by na nás možno aj počkala. Fico a spol. však nečaká. Fico a spol. ničí demokraciu.  A potom na nás už možno nič také, ako vyspelá demokracia, čakať  nebude.

 

Protestujem proti Ficovej vláde, ich krokom proti vyspelej, západnej demokracii a ich krokom k obmedzeniu funkcií právneho štátu.

Protestujem proti ich mafánsko-oligarchickému a masovo-populistickému režimu, ktorý deformuje demokraciu na prostriedok ako sa dostať k moci.

Demokraciu potrebujú, aby ich masa ľudí zvolila (bohužiaľ ich oduševnene aj volia, čo je tragédia a hanba Slovenska). Potom sa snažia, cez získanú štátnu moc, obmedziť demokraciu, mediálny priestor, výkon práva a spravodlivosti. V ich mentalite platí výrok Erdogana: “Demokracia je ako električka, necháte sa v nej doviezť kam potrebujete a potom vystúpite” 

Potrebujú si vytvárať zákony, meniť ústavu, ktoré im umožnia takéto vládnutie spoločnosti a zabezpečia ich beztrestnosť.

Potrebujú si obsadzovať do štruktúr moci  svojich ľudí  a vyraďovať tých, ktorí stoja v ceste, teda nespolupracujú a nepodieľajú sa na  vytvorení ich demokracie karpatského typu.

 Špeciálna prokuratúra je v našom štáte najvýznamnejší prvok  pri odhaľovaní a usvedčovaní z trestnej činnosti na najvyšších spoločenských a politických miestach. Obviňuje tých ľudí, ktorí sú súčasťou tvorby ich demokracie karpatského typu.

A teraz  títo jej  tvorcovia – táto karpatská chobotnica vyšla z úkrytu a svojimi chápadlami ničí, čo jej  najviac škodí – inštitúciu, ktorá ich môže obviniť.

Chobotnica sa kamufluje. Tieto vonkajšie podoby vytvára pre svojich voličov (60%), ktorí  nepotrebujú odbornosť, dlhodobosť. Tí potrebujú jednoduchosť a teraz niečo dostávať. Pre nich je jedno, aké to bude mať dôsledky ,či je to správne.

Dôchodky, bonifikácie, lacné energie sú držhubné pre ľudí počas týchto procesov.

December nie je vhodný čas na protesty. Ľudia za posledné roky zažili toľko zarážajúcich správ, že už ich veľmi ťažko, vlastne už nič, nezdvihne zo stoličky.  Ani napísanie statusu  už nie je v rámci diskomformity so spoločnosťou  pohodlné spraviť.

Politici prosia ľudí, aby prišli protestovať. Apelujú na prezidentku nech vystúpi v NR, predvolá si. Apelujú na prezidentského kandidáta Korčoka, nech sa nejak prejaví. Apelujú na hercov, že kde sú. Spomínajú študentov, že aj tí by asi mohli.

Nie je to prosenie a apely čudné? Akoby sa  nám nechcelo.

Vieme ešte protestovať? Vieme ešte vyjsť na námestie, napísať  status, byť súčasťou boja za spoločnosť?

Ak by tým dôvodom, na protestnú občiansku aktivitu,  nemalo byť zrušenie UŠP ,tak potom by som sa chcel uspokojiť aspoň informáciou, pri ktorom momente demontovania právneho štátu a vyspelej demokracie,  to je  naša spoločnosť ochotná spraviť.

Teraz ešte nie a potom ešte nie tiež?

…uvidíme dnes večer a v najbližších dňoch.

Demokracia by na nás možno aj počkala. Fico a spol. však nečaká. Fico a spol. ničí demokraciu.  A potom na nás už možno nič také, ako vyspelá demokracia, čakať  nebude.

Teraz najčítanejšie