Denník N

Dohovorí Adela Banášová Nikodýmovi a Kulimu?

Prečo píšem tento blog? Lebo situácia je naozaj vážna a nebezpečná. Niekto tu chce dosiahnuť po voľbách absolútnu moc. Prieskumy ešte nie sú volebnými výsledkami, a preto vôbec nezaručujú, že po marcových voľbách tu nemôže naozaj nastať totalita.

Píšem Adele Banášovej tento blog aj preto lebo s jej mnohými myšlienkami i blogmi sa viem stotožniť. Vnímam  ju ako slobodného človeka, ktorému je naozaj každá totalita cudzia. Doteraz ma svojim myslením presvedčila hlavne o tom, že zlato nenosí len na krku, či rukách, ale hlavne v hlave, a to si na nej veľmi cením.

Ako som zistil, tak jej kamaráti Nikodým a Kuli zo skupiny Desmod sa postavili v tejto predvolebnej kampani na tu zlú stranu.

Viem, títo kamaráti jej môžu oponovať, že predsa i iní moderátori moderovali iné  politické strany, alebo že iné skupiny hrali za iné strany. V tomto majú jej kamaráti určite úplnu pravdu. Ale podstatný rozdiel je v tom, že nehrali za stranu, počas ktorej sa tu valí jedna špinavá politická kauza za druhou. Stačí si kliknúť na tento odkaz, a je tam toho celé červené more. https://dennikn.sk/blog/pan-fico-dajte-pozor-na-alzheimera/

Som presvedčený o tom, že mediálne skúsenej Adele Banášovej určite netreba vysvetľovať, že politici si vyberajú úspešné skupiny len preto, lebo chcú využiť alebo možno aj zneužiť známy asociačný trik. Ako ten asociačný trik môže na nielen mladého voliča potom pôsobiť? Asi takto. Skupina Desmod je dobrá skupina.  Skupina Desmod hrá pre stranu Smer, a teraz prichádza ten asociačný most. Keď hrá dobrá skupina Desmod, pre stranu Smer, tak potom  aj strana Smer je dobrá.

Áno, priatelia slobody a demokracie, môže to na mnohých mladých ľudí aj takto pôsobiť, a podľa toho môžu aj potom v marcových voľbách voliť. Zdá sa to naozaj primitívne jednoduché, ale môže to byť naozaj veľmi účinné. Inak povedané: „Keď vtáčka lákajú, pekne mu spievajú.“ Tu však už sa nemožno vyhovoriť: „Ja nič, ja muzikant.“ Tu však už sa nemožno vyhovoriť: „Ja nič, ja moderátor.“

Týmto blogom v tejto naozaj pre Slovensko rozhodujúcej a dramatickej predvolebnej dobe nevyzývam len Adelu Banášovú, ale aj iných umelcov a športovcov, ktorí naozaj milujú Slovensko, nech sa verejne vyjadria, či sú aj oni proti špinavým politickým kauzám a monopolu moci, o ktorý tu v týchto voľbách podľa mňa naozaj ide. Slovensko sa predsa nechráni rozkrádaním Slovenska  a klamaním občanov, že všetko je O.K.

Samozrejme od Adely Banášovej, a ani od iných známych a obľúbených umelcov, športovcov, spisovateľov atď. atď.  nežiadam a nechcem, aby teraz povedali, voľte tú, a tú konkrétnu politickú stranu.

Rešpektujem ich slobodu. Rešpektujem demokraciu, a preto každý nech sa slobodne v marcových voľbách rozhodne. Keď však  Adela Banášová môže, tak nech dohovorí  Nikodýmovi a Kulimu. Chcem im naozaj len dobre, a túto moju kritiku nech berú len ako moju pomoc. Pravým priateľom nie je predsa ten, čo im pochlebuje, a keď majú dieru na nohaviciach, tak im o nej nepovie, ale priateľom je ten, kto im povie, že tu dieru na svojich nohaviciach majú. Tu nakoniec nejde ani o tie deravé nohavice, ale svedomie. Týmto ďakujem aj Milanovi Kňažkovi viď. http://blogy.hnonline.sk/milan-knazko/ja-nic-ja-muzikant

P.S. Je lepšie teraz pred voľbami zapáliť hoci aj malú zápalku, ako potom po voľbách preklínať tu veľkú totalitnú tmu. Viac na www.bindas.eu

 

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

SaS 109 Bindas. Slovensku na www.BINDAS.eu ponúkam viac ako Pellegrini, Fico, Danko a Kotleba dokopy. "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.