Denník N

Slovensko je ako Chujava. Len kedy príde ten deň pekný?

Dnes je jeden z tých dní, keď sa to na nás sype zo všetkých strán. 

Poslanec, aktuálne už bývalý, sa vzdal mandátu, lebo urobil prešľap. Všetkým ukázal, čo je to nová politická kultúra, ako sa treba zachovať, keď urobíte, aj keď nevedomky, chybu. Vo viacerých krajinách totižto neexistuje právna povinnosť ohlasovať zdravotníckemu personálu diagnózu, ktorú má. Keďže neznalosť zákona neospravedlňuje, vyvodil z toho zodpovednosť a vzdal sa mandátu poslanca NRSR. Obdivuhodné gesto hodné nasledovania a obdivu.

Ale kdeže! V tejto našej Chujave, sa naopak budeme pohoršovať všetkým možným, len nie tým, čo naozaj gniavi našu spoločnosť.

Som hrozne nahnevaná. Preto sa mi nechce písať sofistikovaný text, kde bude jedna myšlienka vychádzať z predchádzajúcej a všetko bude na seba pekne nadväzovať a dávať dokonalý zmysel. Preto to len zhrniem. Veľmi stručne a neúplne.

Prečo neriešime, že daná nemocnica sa zrejme dopustila porušenia profesijnej etiky a porušenia práva na ochranu súkromia!

Prečo neriešime, že premiér sa nemal ako dostať k týmto informáciám skôr, ako sa poslanec o údajnom trestnom oznámení dozvedel!

Prečo neriešime, že predsedom NRSR je osoba podozrivá z korupčného trestného činu! A len mlčí a kryje všetky protizákonnosti! A chce sa ísť upratať do prezidentského paláca!

Prečo neriešime, že jeden z podpredsedov parlamentu pred mesiacom v opitosti (keďže sa odmietol podrobiť dychovej skúške či odberu krvi, musíme ho považovať za opitého v čase jazdy) spôsobil dopravnú nehodu a stále je poslancom parlamentu a dokonca jeho podpredsedom! Navyše, minister vnútra a policajný prezident nie sú schopní za mesiac zabezpečiť vyšetrenie tohto činu. Nikto nerieši, že by za to mali všetci traja odstúpiť.

Prečo neriešime, že spravodajcom v NRSR na rozsiahlu zmenu trestného zákona je Gašpar, človek obžalovaný z trestného činu! Na výbor chodí zmenu zákona obhajovať jeho syn, ktorý je štátnym tajomníkom na ministerstve spravodlivosti!

Prečo neriešime, že obvinený poslanec Žiga a obžalovaný poslanec Gašpar sú pri hlasovaní o tomto „promafiánskom balíčku“ v konflikte záujmov!

Prečo neriešime, že štátnou tajomníčkou na Ministerstve životného prostredia sa stala Matečná, ktorá je spájaná s najväčšími korupčnými kauzami predchádzajúcich Ficových vlád!

Prečo neriešime Dolinkovú, ktorá svojím papalášskym správaním ohrozila malé novorodeniatko! Podala na ňu príslušná nemocnica trestné oznámenie?

Prečo neriešime Fica, ktorý poprel svoje vlastné slová (zase), obišiel zákon a zdvihol si dvojnásobne plat cez nezdaniteľné paušálne náhrady? Vytrel si pritom so svojimi voličmi zadok.

Som nahnevaná! Čo ešte im budeme ako spoločnosť tolerovať?! Až zúfalo potrebujeme, aby sa v tejto zanedbanej Chujave konečne všetko na dobré obrátilo. Najbližšiu šancu na reparát máme pri prezidentských voľbách. Voľme Ivana Korčoka.

Teraz najčítanejšie

martina

Martina Kolláriková

Martina Kolláriková, odborníčka na externú komunikáciu. Miestna poslankyňa v mestskej časti Bratislava Nové Mesto pre 3. obvod – Kramáre, Koliba. Členka hnutia Progresívne Slovensko.