Denník N

Jožko Banáš, ty si napísal list Merkelovej, teraz ja tebe

Ahoj Jožko, už je asi taká doba, že ty si nedávno napísal otvorený list najsilnejšej žene Európy pani Merkelovej, lebo ti záleží na tom, v akej Európe budú žiť tvoje vnúčatá, a teraz ti ja Jožko píšem otvorený list, lebo aj mne veľmi záleží na tom, v akom Slovensku budú žiť moje krásne vnúčatá Teo a Timea.

Jožko najprv som ťa spoznal v tvojich knihách, a potom aj na Velestúre. Ako som ťa spoznal, tak si človek, ktorý sa nikdy nepostaví na stranu klamstva a totality, ktorá sa tu pomaly, ale isto blíži. Spoznal som ťa ako človeka, ktorý sa  snaží stáť vždy na strane slobody, demokracie a pravdy, a preto ti píšem tento list.

Hľadači pravdy, bojovníci za slobodu a demokraciu, nie sú predsa zbabelci

Jožko spoznal som ťa, ako ustavičného hľadača pravdy, ktorú sa nebojíš  vo svojich knihách, a ani inak verejne jasne pomenovať, a takých hľadačov pravdy som vždy obdivoval. Povedať pravdu, ktorej sa mnohí boja, tak na to treba mať naozaj guráž. G. Orwell, to predsa povedal jasne: „Hovoriť pravdu v čase všeobecného klamu je revolučný čin.“ Tvoje pravdy si ukryl do svojich kníh, a ja som moje pravdy ukryl do mojich kníh, a mojich blogov.

Sem tam sme si niečo aj napísali, a zistil som Jožko, že J. W. Goethe, či Laco Ťažký sú naše ďalšie spoje, ktoré nás spájajú, lebo to, čo si písal o nich, ako by si písal aj z mojej duše. Dokonca mám aj ďakovný list od Laca Ťažkého za moju prvú politickú knihu „Nezabudnime … existujú“, ktorú som mu venoval, a veľmi ma vtedy povzbudil. Tebe som zaslal moju druhú politickú knihu „Lekcie z demokracie“, takže ty poznáš mňa a ja teba.

Slovensko sa môže milovať len pravdou, nie klamstvom

Jožko, viem, že miluješ Slovensko, a tak ako tebe, aj mne vadí každá nepravda a lož, a preto viem, a môžem sa na teba spoľahnúť, že aj v týchto kritických chvíľach pre Slovensko, ktoré obidvaja tak milujeme môžeš svojou autoritou a svojim slovom urobiť veľa alebo môžeš mlčať.

Jožko, bol si vo vysokej politike  tiež ako ja, a preto  veľmi dobre vieš, ako dokáže „MaMeMa“ (masmediálnamanipulácia) poblázniť milióny voličov, ktorí si ako ovce zvolia nakoniec aj svojho kata. Volebná kampaň vrcholí, a stále nekončiace špinavé politické kauzy nám jasne ukazujú, ako to naše Slovensko niektorí milujú. Pritom pravda je taká, že oni Slovensko  vlastne ani nemilujú, oni Slovensko nenávidia, lebo kto klame a okráda Slovensko, ten predsa Slovensko nemôže mať  rád, ale to mu nebráni za Slovensko kandidovať. Láska k Slovensku sa predsa prejavuje inak. Práve tie neustále nové a nové špinavé politické kauzy, sú tými dierami vo vani, o ktorých si písal vo svojom liste aj ty Jožko, len s tým rozdielom, že tou vaňou je tu v tomto prípade Slovensko.

Jožko, si sčítaný človek, a preto vieš, že už T.G. Masaryk hovoril: „Všetko čo nám dáva štát, nám dáva z našich  peňaženiek.“ Preto aj v  tejto predvolebnej kampani platíVšetko čo nám dáva Smer, alebo Fico, nám dáva z našich  peňaženiek. Takže z tohto pohľadu Ficové balíčky ani neexistujú, ale okolo 40 % voličov je pripravených za ne v marcových voľbách zahlasovať pričom sám W. Churchill nás učí, že: „Nič nie je také drahé, ako lacná popularita.“

Jožko, nielen kritizujem, ale aj ponúkam

Ver mi Jožko, že aj Smer by som chválil, keby bolo za čo, ale na ten ich populizmus ja nenaletím. Preto namiesto jalovej politiky – ponúkam celému Slovensku novú „modrú slovenskú  ekonomiku“. Problém je však v tom, že za mnou nie je žiadna gorila, žiadny sponzor, a preto nikde nemám platenú reklamu ako iní. Viem, že takto Jožko  idem obrazne povedané „dreveným nožíkom proti volebnému tanku“, a preto je jasné, že o tejto mojej ponuke „Slovensko Krajina Kúpeľov“ viď. www.bindas.eu nevie ani dnes skoro nikto.

Preto Jožko hľadám a oslovujem spolubojovníkov pre túto víziu lebo som presvedčený, že slovenskú ekonomiku treba postaviť aj na tých našich slovenských nohách, a nielen  na tých cudzích, ktoré sú tu len dočasne. Naše „slovenské modré zlato“ nám pre slabú a zlú politiku aj teraz zbytočne odteká. Možno táto obrodná a vlastenecká vízia „Slovensko Krajina Kúpeľov“ by vedela osloviť aj 80 % Slovákov, ale koľko percent Slovákov sa o tejto vízii dozvie v tejto kampani, ktorá je hlavne o miliónoch eur vyhodených na politickú reklamu, ale nie o víziách? Bez tvojej pomoci Jožko, asi ani 0,000 001 %!

Jožko, preto keď ťa táto moja vízia „Slovensko Krajina Kúpeľovosloví, tak ju podpor aj ty. Mnohí občania Slovenska sú z doterajšej politiky plnej káuz oprávnene sklamaní, a oprávnene nazlostení. Mnohí občania Slovenska preto nevedia koho majú vlastne voliť. Moja ponuka Jožko,  však nie je o starej politike, ale o novej slovenskej ekonomike, lebo si myslím, že pre Slovensko, a jeho všetkých občanov bude vždy lepšie, keď sa Slovensko po marcových voľbách stane Krajinou Kúpeľov, ako keď zostane po marcových voľbách opäť len Krajinou Zlodejov.

Silní sú tu na tomto svete preto, aby pomáhali slabým

Prečo som oslovil takto verejne cez blog práve Jožko aj teba? Lebo viem, že tí slabí by do toho nerovného boja so mnou nešli, preto oslovujem len tých silných. Tí slabí, sa boja verejne vyjadriť svoj názor, tí silní v tom nevidia problém. Ty i ja predsa dobre vieme, že najhoršia kombinácia je, pravda bez moci, a moc bez pravdy, preto pomáhajme pravde aj v zmysle odkazu Jána Husa – hľadajme pravdu, milujme pravdu, držme sa pravdy, bráňme pravdu až do smrti.

Píšem ti Jožko aj preto, lebo aj ty si bol vo veľkej politike a preto dobre vieš, že politická moc korumpuje a totálna politická moc korumpuje totálne. Jožko, nechcem, aby sa Slovensko ďalšie 4 roky topilo opäť v klamstvách a špinavých politických kauzách, ako je tomu dnes. Kto ich tu potom Jožko zastaví?  Kto ich tu potom skontroluje? Len spolu sa nám podarí tento červený tank zastaviť. Veľa času už ale Jožko nie je.

Jožko ver mi, že nielen tvoje, ale aj moje vnúčatá potrebujú Slovensko slobodné, demokratické a prosperujúce, ale takým Slovensko v totalite nikdy nebude. Preto Jožko  hľadám 7 statočných (i viac) a začínam tebou. Vo filme si tí 7 statoční  poradili s bandou zlodejov. Slovensko je v rovnakej situácii, a bude to  potrebovať v týchto  marcových voľbách tiež. Ako sa k tejto mojej výzve Jožko postavíš je tvoja vec, a tvoje slobodné rozhodnutie. Aj keď bude proti mne  budem ho rešpektovať. Aj pri tomto liste tebe Jožko som sa riadil týmito slovami T. Jeffersona: „Keď sa nespravodlivosť stane zákonom, odpor sa stane povinnosťou.“

P.S.  Jožko, ty to dobre vieš, že naše vnúčatá a generácie čo prídu po nás, nás nebudú hodnotiť len podľa toho, čo sme urobili, ale aj podľa to, čo sme mali urobiť, a sme to neurobili. Keby som ťa Jožko nepoznal, ako miluješ pravdu, slobodu a demokraciu, tak mi ver, že by som ti tento list nikdy nenapísal. S pozdravom Tibor                                            

V Prešove, pár dní pred osudovým hlasovaním, v ktorom ide o ďalší charakter Slovenska. Viac na www.bindas.eu

 

 

 

 

 

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

SaS 109 Bindas. Slovensku na www.BINDAS.eu ponúkam viac ako Pellegrini, Fico, Danko a Kotleba dokopy. "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.