Denník N

Fico pustil do galot

Predseda červenej vlády sa musí cítiť pod psa. Voľby sú tu o pár dní a jemu nič nevychádza. A preferencie klesajú.

Skúsil vyliezť Matovičovej babke na povalu, no čo nechcel nájsť našiel. Migranti zaujímajú už len stádo mítingových babičiek, rozmýšľajúci volič Smeru túto tému pomaličky vypúšťa – utečenci tu vo významnejšom počte nie sú a asi ani nebudú (zúfalec Fico však kúpi plot). A popri tom mu pár týždňov pred voľbami bolo nevoľno aj z učiteľov a sestričiek. To zabolí, to je celkom slušná skupina voličov. Ficovi sa začalo jeho domino rúcať už vtedy: videli ste tú tlačovku s tajtrlíkom, ktorý „riadi“ školstvo? Predseda zmenil mimiku, jeho gestá už boli inakšie, než na aké sme boli za tie dlhé mesiace zvyknutí. No a do toho ešte aj ten masér spolu s playmate z úradu vlády. Ficovi už začína trhať viečkom, Fico pustil do galot.

Nožík na krku od Širokého a ostatných začína tlačiť, denne počúva hlasy: „Chalan, rob niečo, utras to, zameť pod koberec, dementuj, zašliapni tú háveď…“ Ale Fico už nevládze. Každou hodinou sa jeho zdanlivo železná istota stráca, strach z toho, čo bude po 5. marci rastie. Veď nie je žiadnym tajomstvom, že jemu podobných v Rumunsku alebo toť v Čechách zatvárajú bez mihnutia oka.

Fico sa bojí. A najviac takých, ktorí sú úplne rozdielni od neho. Bojí sa poctivých a čestných ľudí, ktorí na rozdiel od neho nikomu nič neukradli a od politiky očakávajú nie peniaze ale príležitosť robiť ľuďom dobre (ja by som nechcel dopadnúť ako tí politici v Rumunsku a v Čechách). Je neprijateľné, aby po toľkých rokoch prišiel do politiky nový vietor, ktorý roztrhá plachty staromódnych plachetníc s nánosom korupčného bahna v podpalubí. Nechce nikoho, kto by ukazoval prstom, na neprávosti, nieto aby ich ešte aj riešil a postihoval. My zo Sasky mu teda riadne ležíme v žalúdku.

Bavím sa na blogoch, na komentároch pod nimi, útočiacimi dňom a nocou na našich lídrov a kandidátov vo voľbách. Smejem sa nad niektorými (ne)rozumovými pochodmi tajomných pisateľov týchto skvostov. Kto sú skutočne tí ľudia? Niektorí napríklad nepochodili v SaS, keď sa chceli stať jej členmi, pretože si vyberáme. Iní od nás odišli. A tí ostatní sú za monitormi na Súmračnej alebo siskárskej adrese. Ba dokonca aj v Denníku N, ktorý do nás z nejakých dôvodov bije. (Páni a dámy v redakcii, my sme tí dobrí!!)

Čakám už pár dní, kedy Fico príde s nejakou vymyslenou spravodajskou informáciou, že Sulík alebo niekto iný od nás urobil toto alebo tamto (ja som napríklad predvčerom išiel na oranžovo-červenú). Mám ale pocit, že Robert tentokrát nemá v rukách nič. Tie blogy a zopár článkov na objedávku, ktoré majú za cieľ pošpiniť čistú Sasku sú Ficovym maximom.

Jeho strach a zúfalosť tých nešťastníkov, ktorí sa nechali kúpiť a píšu a píšu ma teší. Mám výborný pocit z toho, že naša práca, náš program, vízie a minulosť je pre Fica a spol. červeným súknom. Že sa pri zmienke o nás kŕčovito zatrasie a na hrošej koži sa mu robia zimomriavky. Bŕŕŕ, SaS, tí poctivci bez kostlivcov v skrini, ktorým do začiatku moratória rástli percentá v prieskumoch. Bŕŕŕ, slobodní ľudia bez korupčných škandálov, bez čudných sponzorov, bez komunistov či eštebákov, s výborným programom a partiou prvotriednych odborníkov. Áno, to vie aj Fico, len to neprizná. A vie aj to, že po 5. marci s našou účasťou vo vláde spolu s ním nemôže rátať. Pretože to, čo sľúbime aj dodržíme.

Autor je kandidátom č. 81 vo voľbách do NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS).

Teraz najčítanejšie

Štefan Nemlaha

Narodil som sa v r. 1973 v Bratislave. Zmaturoval som na zdravotníckej škole, no ťahalo ma to k písaniu a tak som absolvoval konkurz v redakcii Národná obroda. Nasledoval postup na miesto športového redaktora v denníku Smena, pôsobil som aj v rádiu Twist, vo Fun rádiu, týždenníku Plus 7 dní. Od písania som neskôr prešiel k podnikaniu a v r. 2006 som založil realitnú kanceláriu. Vďaka skúsenostiam z pobytov na Bali a veľkej záľube v cestovaní som sa rozhodol založiť malú "kamarátsku" cestovku špecializovanú na Ostrov bohov. Som hrdým členom strany Sloboda a Solidarita (SaS).